Zistite všetko o svetelných stopách

Ulttimátny sprievodca osvetľovacími telesami
Ak hľadáte flexibilné a praktické riešenie osvetlenia pre závesné a bodové svietidlá, ste na správnom mieste. Máme tu nádherný výber koľajničkových svietidiel a náhradných dielov od značiek, ako sú ANTIDARK a Halotech, takže zaručene nájdete koľajničku, ktorá vyhovuje vašim potrebám. Osvetľovacia dráha je jednoduchý, praktický a flexibilný nástroj, ktorý môžete použiť nad jedálenským stolom, nad šatníkom, v obývačke, na chodbe - naozaj, jediným obmedzením je vaša fantázia. S koľajnicovým svetlom sa tiež zbavíte množstva všade visiacich káblov - vďaka koľajnicovému svetlu sú káble zbytočné. S koľajnicovým svetlom sa tiež môžete rozhodnúť, kam umiestniť a nakloniť svoje závesné alebo bodové svietidlá, a môžete neustále meniť ich smer a polohu podľa svojich potrieb, čo vám dáva možnosť dodať osvetleniu svoj vlastný jedinečný nádych. Čo však robiť po výbere správneho koľajnicového osvetlenia? Ako vlastne postupovať pri jeho inštalácii? Odpovede nájdete v tomto článku, a potom už budete šikovný(á) muž(ka) aj vy! Celú našu ponuku osvetlenia trakov si môžete pozrieť aj tu
<hr><font size="+2">VIAC INFORMÁCIÍ O 1-FÁZOVÝCH ALEBO 3-FÁZOVÝCH TRATIACH</font>


VIAC INFORMÁCIÍ O 1-FÁZOVÝCH ALEBO 3-FÁZOVÝCH TRATIACH

Môže byť ťažké rozhodnúť sa, či použiť 1-fázovú alebo 3-fázovú trať. V prvom rade musíte zvážiť, kde budete svoju trať používať. Ak sa má dráha používať vo vašej firme, môže byť výhodná 3-fázová dráha, pretože má viac wattov a spínačov, takže môžete nezávisle zapínať, vypínať alebo stmievať jas jednotlivých svetiel. Na druhej strane, ak potrebujete používať svetelnú stopu v domácnosti, môžete použiť 1-fázovú stopu, ktorá má zvyčajne krajší dizajn a má len jeden vodič pod napätím, takže môžete regulovať intenzitu svetla len svetiel súčasne. Či už si vyberiete 1-fázovú alebo 3-fázovú koľajnicu, máte zaručené všestranné a flexibilné osvetlenie.

Upozorňujeme, že všetky koľajnicové svetlá Bankamps, ANTIDARK a Halotracks sú 1-fázové, takže ak chcete 3-fázové koľajnicové svetlo, kontaktujte náš zákaznícky servis.
<hr><font size="+2">DESIGNLINE-SYSTEM spoločnosti ANTIDARK</font>


DESIGNLINE-SYSTEM spoločnosti ANTIDARK

Nižšie sa dozviete viac o systéme koľajníc Designline od spoločnosti ANTIDARK, ktorý je vysoko kvalitný, má mnoho rôznych možností kombinácie a tenšiu konštrukciu ako bežné koľajnice so šírkou 2,2 cm. Vďaka týmto koľajniciam môžete premiestňovať svetlá podľa potreby a používať koľajnice na rôznych miestach, od kancelárie až po galériu alebo nad jedálenským stolom v domácnosti. Svetelné koľajnice Designline od spoločnosti ANTIDARK sú k dispozícii v čiernej alebo bielej farbe s dĺžkou 1 alebo 1,9 metra, ktoré môžete použiť samostatne alebo v kombinácii s viacerými koľajnicami, čím vytvoríte väčšiu flexibilitu pri umiestňovaní svetiel. Všetky náhradné diely Designline sa tiež dodávajú v čiernej alebo bielej farbe, aby ladili s farbami jednotlivých dielov.  

Všetky svetelné koľajnice ANTIDARK nájdete tu


NÁVOD NA INŠTALÁCIU SYSTÉMU DESIGNLINE TRACK


KROK 1

Najprv začnete tým, že na strop, kde chcete flexibilné osvetlenie, pripevníte svoje koľajnicové svetlo Designline a zapojíte ho do najbližšej zásuvky. V prvom rade sa uistite, že máte aj štartér, ktorý si každý koľajnicový systém Designline vyžaduje na inštaláciu. Uvedomte si, že štartér by mal byť umiestnený na konci koľajnice, nie v jej strede.
ŠTARTOVACIA SÚPRAVA
CENTERSTART
KROK 2

Ďalej si môžete vybrať, či chcete spojiť viacero stôp dohromady pomocou niekoľkých rôznych spojení. Môžete napríklad použiť spojku, ktorá vám umožní spojiť niekoľko svetelných koľajníc v jednej línii za sebou; alebo T-spojku, ktorá vám umožní spojiť tri koľajnice naraz a vytvoriť tak písmeno "T"; alebo roh, ktorú môžete použiť, ak chcete, aby vaše svetelné koľajnice tvorili roh. Bez ohľadu na to, ktorý konektor si vyberiete, budete môcť rozložiť svetlo na väčšiu plochu v rôznych smeroch.
CONNECTOR
T-CONNECTOR
CORNER
KROK 3

Po prvých dvoch krokoch môžete začať pridávať presne stanovený počet Design Tube Spots, Designline Bell Spots alebo Designline Tube Pendants k vášmu koľajnicovému osvetleniu podľa vašich potrieb. Tu môžete kombinovať spoty aj prívesky presne podľa svojich predstáv a jednoducho a elegantne meniť ich polohu podľa svojich potrieb a nálady a vytvoriť tak jedinečný a dekoratívny dizajnový prvok, ktorý môžete umiestniť kdekoľvek vo svojej domácnosti.
KROK 4

Ak chcete do svojho koľajnicového systému pridať "bežné" prívesky, ktoré nie sú preň prispôsobené, použite adaptér na prívesky. Potom ste pripravení zavesiť prívesky presne v takej vzdialenosti a v takom počte, v akom chcete na svoju dráhu - mali by ste si však uvedomiť, že každý prívesok môže vážiť maximálne 5 kg. S koľajnicovým osvetlením môžete mať niekoľko svietidiel vedľa seba bez potreby ďalších káblov - celkom šikovné a praktické.
KROK 5

Ako peknú záverečnú úpravu vášho koľajnicového systému môžete na koľajnicu Designline pridať plastový kryt, ktorý zakryje otvory, v ktorých nie sú umiestnené svetlá, aby ste dosiahli efektívnejší vzhľad. Kryciu koľajnicu možno tiež ľahko narezať a prispôsobiť vašim potrebám.
TU NÁJDETE VŠETKY PRÍSLUŠNÉ KOĽAJNICE A NÁHRADNÉ DIELY PRE SYSTÉM DESIGNLINE RAIL

<hr><font size="+2">HALO TRACKs SVETELNÉ TRACKS</font>


HALO TRACKs SVETELNÉ TRACKS

Nižšie sa môžete dozvedieť viac o systéme osvetlenia Halo Track, ktorý je jednoduchý a inteligentný a zároveň poskytuje množstvo flexibilných možností osvetlenia. Svetelné koľajnice Halo Tracks sú k dispozícii v čiernej aj bielej farbe s dĺžkou 1,2 alebo 2 metre, ktoré môžete použiť samostatne alebo s viacerými koľajnicami na rozšírenie veľkosti plochy, ktorú chcete osvetliť.  

Všetky svetelné koľajnice Halo Tracks nájdete tu


NÁVOD NA INŠTALÁCIU SYSTÉMU HALO TRACK

KROK 1

Najprv namontujte dráhu Halo Track na strop a nainštalujte ju do najbližšej elektrickej zásuvky. Dráhu možno skrátiť, predĺžiť a namontovať jednoducho pomocou priložených skrutiek. Všetky závesné svietidlá na 230 V možno použiť so svetelnými koľajnicami Halo Track, pri ktorých možno použiť aj stmievacie spínače.

KROK 2

Ďalej si môžete vybrať, či chcete spojiť viacero koľajničkových svietidiel, a to buď pomocou T-kusu, ktorý umožňuje spojiť tri koľajničky naraz do tvaru T; alebo pomocou montážneho systému pre koľajničkové svietidlá Halo Track. Tento montážny systém obsahuje okrem iného uhlo Halo Track 90°, ktoré môžete použiť na spojenie koľajníc do rohu. Obsahuje aj El-zberač, ktorý môžete použiť, ak chcete spojiť viacero dráh v priamej línii a rozšíriť osvetlenie na väčšiu plochu - napríklad nad dlhý jedálenský stôl alebo chodbu. V neposlednom rade je k dispozícii aj flexibilný konektor pre koľajnice Halo Track, ktorý umožňuje spojiť dve koľajnice a ohnúť spoj presne podľa vašich predstáv. S týmto systémom spojov získate širokú škálu možností montáže, aby ste mohli osvetlenie dokonale prispôsobiť svojmu interiéru a potrebám.

KROK 3

Ako poslednú časť inštalácie môžete k koľajnici pripojiť svoje bodové alebo závesné svietidlá - a ak používate bežné závesné svietidlá, budete potrebovať aj adaptér na závesné svietidlá, ktorý je kompatibilný so všetkými 230V závesnými svietidlami s maximálnou hmotnosťou 4 kg - adaptér možno použiť aj pre väčšinu iných svietidiel.
VŠETKY PRÍSLUŠNÉ DIELY PRE SYSTÉM HALO TRACK RAIL NÁJDETE TU