Rasmus Larsson

Známe diela: Kolekcia Ballroom, závesná lampa Pollish a New Wave.
Vzdelanie: Dizajnér na Dánskej kráľovskej akadémii výtvarných umení, 1999.

Dánsky čitateľ môže poznať dizajnéra Rasmusa Larssona zo sérií Herre i eget hus a Flyt eller forny. Larsson mal vždy tvorivé sklony. Keď bol mladší, otec ho nechával testovať svoje nápady v dielni, kde zváral a robil s drevom. Neskôr Larsson pracoval v továrni na stoličky v Nemecku a potom odišiel do Anglicka, kde sa mu podarilo dostať na školu Camperwell Art & Design School v Londýne.

Koncom 90. rokov založil Design By Us so svojou svokrou a jej bratom. V súčasnosti je Larsson spolumajiteľom podniku spolu s Lisette Bernhoftovou, ktorá pôsobí ako obchodná zástupkyňa. Spoločnosť tvorí inovatívny dizajnérsky tím, ktorý spolupracuje pri tvorbe každej kolekcie. Spoločnosť Design By Us bola označená za jednu z desiatich najúspešnejších dizajnérskych firiem na svete a bola spomenutá v časopisoch ako Elle Decor a Wallpaper.

Rasmus Larsson sa snaží spájať estetiku a technológiu a zároveň spochybňovať tradičný dizajn: "Od začiatku bolo našou filozofiou byť hraví - že by v tom malo byť trochu humoru. Nikdy sme sa nevyhýbali farbám. Samozrejme, prešli sme obdobiami, keď sme mali viac čiernej, bielej a sivej, pretože to boli v tom čase trendy, ale nikdy sme sa neodklonili od našej DNA, ktorou sú farby."

Jeho krásna kolekcia Ballroom je dokonalou ilustráciou ich DNA, ktorá spočíva najmä v tom, že sa neboja používať farby. Farebné sklo sa fúka pomocou drevenej formy. Potom sa otvor vyčistí a namaľuje zlatou alebo striebornou farbou. Výrazný zlatostrieborný okraj sa opakuje v dizajne kolekcie New Wave Optic, ktorú navrhol v roku 2017. Zámerom bolo skombinovať tri štýly sklenených svietidiel a vytvoriť závesné svietidlo. Výsledkom bola vysoko dekoratívna lampa v dizajne pripomínajúcom oko.

Je známy svojimi inovatívnymi svietidlami a nábytkom s humorným nádychom, ktoré často vidno v súvislosti s úlohami interiérového dizajnu pre obchody a showroomy - najmä Stella Nova, Mads Nørgaard, Miss Sixty a Bjørn Borg.

Je ženatý s interiérovou dizajnérkou Andreou Larssonovou, ktorú dánski diváci môžu poznať zo seriálov Fra skrot til slot a Vores genbrugshjem. Ich domov je dôkazom kreativity a schopnosti tohto páru kombinovať jemné nuansy a krásne tvary a spájať staré a nové - a samozrejme, nechýbajú ani štýlové lampy Design By Us.
Zobraziť 36 z 85 produktov
Zdieľajte svoje fotografie s @lampemesteren
Inšpirujte sa a nechajte sa inšpirovať od jedného jedinečného domova k druhému. Označte svoje fotografie #ánoLampemesteren a možno tu uvidíte svoj domov!