Benjamin Hubert

Narodený: 1984
Vzdelanie: Priemyselný dizajn a technológie na Loughborough University.
Odmeny: EDIDA 2010 Mladý dizajnér roka 2010 (Elle Decoration International Design Awards) // Mladý dizajnér roka 2009 (Elle Decoration Awards France) // Dizajnér roka 2009 (British Design Awards with Elle Decoration) // Najlepší nový produkt 2009(100% Design Blueprint Award) // Mladý dizajnér roka 2010 (Home and Garden Design Classic) // Najlepšie osvetlenie // Runner Up (Home and Garden Design Classic 2010) // Ocenenie za dizajn reštaurácií a barov // Emerging Talent 2009 // Cena 100% Design Blueprint // Najsľubnejší dizajnér budúcnosti 2008 // Druhá cena súťaže Bombay Sapphire Designer Glass 2008 // Cena Cultural Merchandise 2008 // Cena Financial News/ Brummell // Vychádzajúca hviezda 2007 // Súťaž EPS Design 2007 // Cena New Designers Corus 2006 // Everybright Bookshelf Hi-Fi Competition 2006 // LATI Loughborough innovation award 2006.

Benjamin Hubert je talentovaný britský dizajnér, ktorý napriek svojmu mladému veku už získal za svoju prácu celý rad pôsobivých ocenení. Hubert v roku 2006 ukončil štúdium na Loughborough University a následne založil londýnske štúdio LAYER, ktoré sa špecializuje na priemyselný dizajn nábytku a svietidiel a ktoré nadviazalo spoluprácu s medzinárodnými výrobcami v Európe a Ázii. Hubert so svojou firmou navrhol celý rad veľkých, malých a limitovaných projektov pre súkromné aj verejné využitie, čo následne viedlo k medzinárodnému uznaniu a sérii prestížnych ocenení.

Okrem toho LAYER spolupracuje s veľkými, pokrokovými podnikmi, ako sú Nike, Google, Bang & Olufsen, Samsung a Braun, aby vytvoril produkty, ktoré pomôžu definovať spôsob, akým budeme v budúcnosti žiť, pracovať a komunikovať. Značka pracuje na analýze ľudského správania s cieľom vytvárať produkty, ktoré zmysluplne zapájajú používateľov a ich skúsenosti. Podľa Hubertových vlastných slov: "Na to, aby sme ospravedlnili uvedenie nového výrobku na svet, musí byť jeho jadrom hmatateľný prínos, niečo, čo ho vyzdvihuje nad jeho predchodcov". Nenavrhuje výrobky len pre ich navrhovanie, ale skôr so zameraním na funkčnosť, použiteľnosť a nevyhnutnosť.

Okrem vlastnej značky má Benjamin Hubert na konte rôzne lukratívne spolupráce so známymi medzinárodnými značkami, medzi ktoré patrí &Tradition, pre ktorú navrhol Spinning serien; talianska Kundalini, pre ktorú vytvoril Rámová nástenná lampa, fínska značka Muuto, pre ktorú navrhol jedinečné a nadčasové Kolekcia Strand, nehovoriac o talianskej spoločnosti Fabbian, pre ktorú vytvoril jedinečný dizajn Roofer. Krátko spolupracoval aj s dánskou značkou Fritz Hansen, pre ktorú vytvoril jednoduchý a štýlový držiak na časopisy.

Hubert sa vo svojej tvorbe veľmi inšpiruje jednoduchosťou rôznych druhov remeselnej výroby, ktorú vo svojich návrhoch využíva prostredníctvom netradičných materiálov, ako je korok, betón a papier, pričom v popredí tohto myslenia je funkčnosť. Je tiež známy svojím živým prístupom k dizajnu a zmyslom pre detail s ohľadom na každý aspekt procesu navrhovania. Vždy, keď sa Benjamin Hubert zapojí, výsledkom je jedinečný, estetický a vysoko funkčný dizajn.
Zdieľajte svoje fotografie s @lampemesteren
Inšpirujte sa a nechajte sa inšpirovať od jedného jedinečného domova k druhému. Označte svoje fotografie #ánoLampemesteren a možno tu uvidíte svoj domov!