Verner Panton

Narodil sa: 1926 - Zomrel: 1998
Najznámejšie diela: Stolička Tivoli, stolička Verner Panton, stolička Bachelor, lampy FlowerPot & lampy Topan - obe z &Tradition, Globe lamp od Verpan, Panthella lamps od Louis Poulsen
Traing: Architekt

Školenie
Verner Panton mal úzke vzťahy s mnohými najvýznamnejšími dánskymi dizajnérmi tej doby. Vzdelával sa u Poula Henningsena na Kráľovskej dánskej akadémii výtvarných umení a po ukončení štúdia získal prácu pre najväčšieho dánskeho architekta Arneho Jacobsena. Panton sa priatelil aj s dizajnérom/remeselníkom Hansom Wegnerom. Ale tam, kde Wegnerova zručnosť spočívala v modernizácii klasických dánskych stoličiek z teakového dreva, Pantonova vášeň spočívala v plaste a iných umelých materiáloch, ktoré sa dali vytvoriť v žiarivých farbách a vytvarovať do geometrických foriem v duchu pop artu.

Stretnutie s Poulom Henningsenom na Dánskej kráľovskej akadémii inšpirovalo Pantona k tomu, aby sa začal venovať produktovému dizajnu. (Panton sa v roku 1950 oženil s Henningsenovou dcérou Tove Kemp, ale čoskoro sa rozviedli.)

Arne Jacobsen bol pre Pantona rovnako dôležitou osobnosťou a spolu vytvorili okrem iných predmetov aj slávnu stoličku Ant.
Zobraziť 36 z 232 produktov
Keď si Panton vybudoval povesť vizionárskeho dizajnéra, mohol slobodne experimentovať. Vyvinul prvý nafukovací nábytok z priehľadnej plastovej fólie. Vytvoril tiež "celkové prostredie" pre hotel Astoria v nórskom Trondheime - podlaha, steny a strop boli p
Zdieľajte svoje fotografie s @lampemesteren
Inšpirujte sa a nechajte sa inšpirovať od jedného jedinečného domova k druhému. Označte svoje fotografie #ánoLampemesteren a možno tu uvidíte svoj domov!