Tobia Scarpa

Narodený: 1935
Najznámejšie diela: stolová lampa Biagio, nástenná lampa Foglio, stojacia lampa Papillona a množstvo kusov nábytku a budov
Vzdelanie: architekt a dizajnér

Pôvod
Taliansky dizajnér Tobias Scarpa je synom architekta Carla Scarpu. V spolupráci so svojou manželkou Afrou vytvoril množstvo výrobkov pre medzinárodných výrobcov, ako sú Flos, Cassina, Knoll a B&B Italia. Spoločne vyvinuli užitočný luxusný dizajn, ktorý je založený na kvalitných technológiách a zaujímavých materiáloch.

Tobia a Afra Scarpa koncom 50. rokov minulého storočia absolvovali Instituto Universitario di Architettura v Benátkach a svoju kariéru začali v sklárni Venini. V roku 1960 si otvorili vlastný ateliér v Montebellune, kde sa vyrábal nábytok Cassina, napríklad stolička model 917.

Tobia Scarpa a Pier Castiglioni navrhli niektoré z prvých svietidiel pre novú spoločnosť Dina Gavinu Flos a dnes je táto spoločnosť, ako aj svietidlá, známa po celom svete. Lampa Papillon (1973) od spoločnosti Flos bola jednou z prvých lámp, v ktorej sa použila vtedy nová halogénová technológia.
Zdieľajte svoje fotografie s @lampemesteren
Inšpirujte sa a nechajte sa inšpirovať od jedného jedinečného domova k druhému. Označte svoje fotografie #ánoLampemesteren a možno tu uvidíte svoj domov!