Philips Hue - vstúpte do úplne nového sveta svetla!PHILIPS HUE - SPRIEVODCA

Rozsah produktov Philips Hue predstavuje úplne nový spôsob osvetlenia vašej domácnosti. Inštalácia najmodernejšieho systému ovládania osvetlenia si kedysi vyžadovala drahého elektrikára - teraz vám stačí žiarovka Hue, mostík a aplikácia Philips Hue. Výrobky Philips Hue skutočne predstavujú nový spôsob myslenia o osvetlení. Používajte Hue na zlepšenie svojho každodenného života. Môžete ho naprogramovať tak, aby vás zobudil, poskytol vám optimálne pracovné svetlo, dodal vám energiu, vypol svetlá, keď ráno odchádzate z domu, a opäť ich zapol, keď ste večer opäť na ceste domov.

Možno to znie zložito, ale nie je to tak. Aby sme vám pomohli vykročiť správnou nohou, pripravili sme pre vás tohto malého sprievodcu. Nájdete v ňom popis výrobkov, dôležité informácie a tipy na inštaláciu nového svietidla Philips Hue. Dúfame, že vám pomôže vybrať ten správny produkt pre váš domov a inšpiruje vás k prvému kroku do úplne nového sveta svetla.
Čo je na Philips Hue také výnimočné?

Philips Hue je najnovší a najmodernejší vývoj vo svete osvetlenia. Neexistujú takmer žiadne obmedzenia, pokiaľ ide o to, kde sa tieto žiarovky a lampy dajú použiť a akú atmosféru môžu vytvoriť. Rovnako ako hranie hier, záhradkárčenie alebo zberateľstvo, aj Philips Hue sa môže stať novým koníčkom! K jednej štartovacej súprave môžete pripojiť až 50 žiaroviek Hue, môžete si vybrať zo 16 miliónov rôznych farieb a Hue môžete synchronizovať s televízorom alebo hudobným systémom, aby osvetlenie ladilo so zvukom.

Výrobky Hue sa neuveriteľne rýchlo a jednoducho inštalujú, používajú a rozširujú. Svietidlá môžete naprogramovať tak, aby sa vypli, keď odchádzate, a aby sa opäť zapli, keď ste v určitej vzdialenosti od svojho domova. Môžete ich stmievať, kombinovať biele a farebné žiarovky Hue a nechať ich premietať niekoľko rôznych farieb súčasne - to všetko ovládaním pomocou jediného inteligentného zariadenia. Môžete sa hrať s rôznymi farebnými tónmi a vytvoriť dokonalé náladové osvetlenie a čo je najlepšie, žiarovky Hue môžete používať v klasických, bežne používaných objímkach E27.


Začíname - ako nastaviť nový Philips Hue

Mozgom vášho systému Philips Hue je most. Stačí ho pripojiť k sieti Wi-Fi - tento postup je podrobne opísaný v príručke, ktorá sa dodáva s vaším mostíkom - a môžete začať. Jednoduchšie to už byť nemôže! Potom si stiahnite aplikáciu Philips Hue do svojho inteligentného zariadenia a môžete naprogramovať žiarovky Hue tak, aby robili presne to, čo chcete.

Aplikácia vás krok za krokom prevedie celým procesom - boli sme prekvapení, aké je to rýchle a jednoduché.

Philips Hue Bridge je kompatibilný s technológiou Apple HomeKit, takže môžete dokonca požiadať Siri, aby za vás zapínala a vypínala svetlá!

Ak nechcete na ovládanie systému Hue používať inteligentné zariadenie, môžete si kúpiť diaľkový ovládač, ktorý urobí to isté. Stmievací spínač Philips Hue môžete jednoducho namontovať na stenu buď pomocou skrutiek, alebo obojstrannej pásky. Samotný spínač sa k základni pripája pomocou magnetov, takže ho môžete vziať so sebou kamkoľvek do domu. Diaľkový spínač funguje na batérie - nie je potrebná žiadna ďalšia inštalácia!
<hr><font size="+2">Philips Hue Bluetooth</font>


Philips Hue Bluetooth

V roku 2020 začala spoločnosť Philips Hue pridávať do svojich svietidiel a svetelných zdrojov technológiu Bluetooth. Ich odôvodnenie je jednoduché: chcú poskytnúť jednoduchšiu alternatívu pre používateľov, pre ktorých je Philips Hue ťažko ovládateľný. Vďaka technológii Bluetooth je pre používateľov jednoduchšie - a teda aj ľahšie - začať používať Philips Hue.

Funkcia Bluetooth umožňuje okamžité pripojenie svietidiel a svetelných zdrojov, čím sa eliminuje potreba mostíka Philips Hue Bridge. Stačí si stiahnuť aplikáciu Philips Hue Bluetooth do smartfónu, zapnúť Bluetooth a je to.

Hoci sú výrobky Hue vybavené vstavaným rozhraním Bluetooth, môžete ich používať aj s mostíkom Hue Bridge. Ak už Bridge máte, funkcia Bluetooth pre vás a váš systém nič nemení.

Komu sa môže páčiť Bluetooth Hue?


Bluetooth Hue je určený pre nových zákazníkov, ktorí sa chcú do systému hneď ponoriť a nemajú záujem o rozsiahle nastavenie. Môžete začať tým, že si zaobstaráte niekoľko svetelných zdrojov a otestujete ich v lampách, ktoré už máte.

V izbách vašich detí môže byť dobrým nápadom použiť Bluetooth, aby mali priamy prístup k svetelnému zdroju zo svojho smartfónu alebo tabletu. Ušetríte si tak starosti s pripájaním nových zdrojov svetla k celkovému systému Hue, takže deti budú ovládať svetlo len vo svojich izbách.

Bluetooth Hue sa môže hodiť aj príslušníkom staršej generácie, ktorí vedia používať smartfón, ale nepotrebujú kompletnú konfiguráciu Hue. Funkcia Bluetooth nevyžaduje pripojenie k sieti Wi-Fi. Stačí, ak sa budete nachádzať vo vzdialenosti približne 12 metrov od lampy, a aplikácia vám umožní ovládať až 10 zariadení súčasne (kompletné nastavenie umožňuje pripojiť k systému 50 zariadení).


Štartovacia súprava Philips Hue - čo to je?

Keď si kúpite štartovaciu súpravu Philips Hue White Ambiance, dostanete 2 plnohodnotné žiarovky E27, stmievací spínač a Bridge, ktorý sa pripája k vašej WiFi a umožňuje ovládať celú zostavu z inteligentného zariadenia. Môžete si zaobstarať aj štartovaciu súpravu bez stmievacieho spínača, ak by ste radšej na všetko používali smartfón alebo tablet.
Štartovacia súprava Philips Hue White and Color Ambiance, podobne ako súprava White, obsahuje namiesto stmievača tretiu žiarovku E27. Farebná súprava dokáže vytvoriť 16 miliónov rôznych farebných odtieňov, ktoré môžete ľubovoľne kombinovať.

Novinkou v kolekcii Hue sú žiarovky pre objímky GU10 a môžete si kúpiť štartovaciu súpravu s 3 farebnými žiarovkami GU10 a mostíkom. Žiarovky E27 aj GU10 sú k dispozícii aj vo vyhotovení Ambiance, ktoré vytvára celú škálu odtieňov bielej od teplého bieleho náladového osvetlenia až po chladné a ostré pracovné svetlo - to všetko v jednej žiarovke!
<hr><font size="+2">Čo sú žiarovky Philips Hue LightStrips?</font>


Čo sú žiarovky Philips Hue LightStrips?

Ak sa radi hráte so svetlom, experimentujete s možnosťami a zabávate sa, pozrite si Stuartovacia súprava Philips Hue LightStrip Plus s dĺžkou 2 metre. LightStrips sú dlhé plastové pásy so zabudovanými LED diódami - skvelé na vytváranie zaujímavých efektov na schodoch, v skrinkách alebo aj za televízorom. Môžete meniť ich dĺžku a farbu, a keďže sú pripevnené pomocou lepidla, dajú sa ľahko premiestňovať bez toho, aby zanechávali škaredé diery po skrutkách v stenách.