Bernard-Albin Gras

Narodil sa: 1886 Zomrel: 1943
Najznámejšie dielo: Séria La Lampe Gras
Vzdelanie: architekt

Pôvod
V roku 1922 navrhol Bernard-Albin Gras sériu svietidiel určených do kancelárií a dielní. Lampa Gras - La Lampe Gras, ako bola neskôr nazvaná - bola jedinečnou lampou s jednoduchým, robustným a ergonomickým dizajnom. Vo svojej pôvodnej podobe nemala lampa žiadne skrutky ani zvarené spoje. V roku 1927 Ravel kúpil patent na lampu La Lampe Gras a začal ju vyrábať.

Bernard-Albin Gras bol jedným z najväčších dizajnérov 20. storočia a jeho lampy sú dodnes veľmi obľúbené. Lampy sú výnimočne funkčné a každý detail je úplne originálny a ďaleko predbehol svoju dobu.

Le Corbusier, legendárny architekt a priekopník modernizmu, bol veľkým fanúšikom návrhov Bernarda-Albina Grasa a lampy Lampe Gras používal vo väčšine svojich dizajnérskych projektov a vo vlastnej kancelárii. Lampa Lampe Gras bola prvou lampou, ktorá bola takmer rovnako obľúbená v súkromných domoch ako v kanceláriách a v obchodnom prostredí.


Viac informácií o Bernardovi-Albinovi Grasovi nájdete aj na webovej stránke tu
Zobraziť 36 z 141 produktov
Zdieľajte svoje fotografie s @lampemesteren
Inšpirujte sa a nechajte sa inšpirovať od jedného jedinečného domova k druhému. Označte svoje fotografie #ánoLampemesteren a možno tu uvidíte svoj domov!