Christian Dell

Narodil sa: 1893 - Zomrel: 1974
Najznámejšie diela: Kaiser Idell lamps
Vzdelanie: strieborník

Pôvod
Christian Dell bol nemecký dizajnér so vzrušujúcou minulosťou strieborníka, ktorá pomáha vysvetliť zmysel pre nájdenie detailov, ktoré sa nachádzajú v jeho výtvoroch. V rokoch 1922 až 1925 pracoval ako majster v kovodielni Bauhausu vo Weimare, kde bol zodpovedný za neuveriteľne inovatívny a prelomový dizajnérsky štýl.

Bauhaus - zahŕňajúci architektúru, dizajn, umenie a ďalšie médiá - zaujíma v kultúrnych dejinách 20. storočia osobitné miesto. Bol jednou z prvých vzdelávacích inštitúcií zameraných na dizajn a bol miestom stretávania sa najvýnimočnejších umelcov a architektov tohto obdobia.

Od roku 1926 začal Dell navrhovať svietidlá, často pre spoločnosť Gebr. Kaiser & Co. Jeho stolová lampa model 6631 Luxus bola prvýkrát vystavená v roku 1936. Rýchlo sa stala vedúcim modelom série KAISER idell™, ktorá vtedy aj dnes predstavuje symbol toho najlepšieho v nemeckom dizajne, elegantne vylepšeného vynikajúcimi materiálmi a precíznou technológiou.

Ak vás zaujíma názov programu svietidiel, Kaiser je názov pôvodného výrobcu a Idell je kombináciou slova "idea" a priezviska Christiana Della.
Zobraziť 36 z 42 produktov
Christian Dell je takmer synonymom hnutia Bauhaus, ktoré v roku 2019 oslavuje 100. výročie svojho vzniku. Spoločnosť Fritz Hansen sa rozhodla pripomenúť si túto príležitosť špeciálnou edíciou Dellovej najobľúbenejšej lampy,