Svietidlá do spálne - vyberte si tie správne!Lampy do spálne
Správny výber lampy do spálne môže mať veľký význam, ale môže byť ťažké ju nájsť. Osvetlenie spálne musí byť pohodlné, relaxačné a útulné, ale potrebujete aj dobré základné svetlo, preto je dôležité vybrať si také lampy do spálne, ktoré spĺňajú vaše potreby.  
Najlepšie lampy na čítanie a nástenné lampy do spálne

Najlepšie lampy na čítanie a nástenné lampy do spálne

Veľmi obľúbenou lampou na čítanie do spálne je AJ od spoločnosti Louis Poulsen. Sériu AJ navrhol Arne Jacobsen v roku 1960 a tieto lampy sú nespornou dizajnovou klasikou.

Tu môžete vidieť čiernu stenu AJ Wall v spálni jedného zákazníka. Vyzerá fantasticky a skvele rozbíja bielu stenu. Ak sa cítite trochu farebnejšie, séria je k dispozícii v 10 rôznych farbách - mimoriadne obľúbené sú tmavosivá, svetlosivá, polnočná modrá a baklažánová, ale absolútne niet pochýb o tom, že AJ v čiernej farbe je naším najpredávanejším modelom. Pozrite si celú sériu AJ tu.

Obrázok s láskavým dovolením nášho zákazníka @camillasundahl prostredníctvom Instagramu

AJ je jasnou voľbou pre lampu na čítanie, pretože jej hlavu možno zdvihnúť a spustiť a nakloniť zo strany na stranu v rozsahu 60 stupňov. Je to klasická a funkčná dizajnová lampa do vašej spálne.

Stolík AJ sa mimoriadne dobre hodí na nočný stolík. Je to jednoduchá voľba, pretože nie je potrebná žiadna montáž a stolnú lampu môžete používať aj inde vo vašej domácnosti.

Obrázok s láskavým dovolením nášho zákazníka @josefinefrees prostredníctvom Instagramu

Ďalšou obľúbenou lampou do spálne je Tolomeo. Stolová lampa Tolomeo od spoločnosti Artemide z roku 1987 je jednou z najobľúbenejších stolových lámp na svete a patrí k špičke v oblasti dizajnu, svetelného výkonu, pohodlia a estetiky.

Jedným z dôvodov popularity lampy Tolomeo je flexibilita zabudovaná v jej plne nastaviteľnom tele. Vďaka tomu máte úplnú kontrolu nad svetlom a lampa Tolomeo je neuveriteľne užitočná v spálni. Vďaka svojmu dlhému ramenu je svietidlo Tolomeo obzvlášť praktické, ak máte nastaviteľnú posteľ.
Tu vidíte nástenné svietidlo Tolomeo v čiernej farbe a je jasne vidieť, že ide o mimoriadne flexibilné a užitočné svietidlo. Má nádherný dizajn a poskytuje vynikajúce svetlo na čítanie.

Je k dispozícii buď s podstavcom, alebo s inštalačným hardvérom, takže ju môžete použiť na stole alebo pripevniť na stenu. Dodáva sa tiež v rôznych veľkostiach a farbách - v sérii Tolomeo určite nájdete práve tú lampu, ktorá vyhovuje vašim potrebám.

Obrázok z Pinterestu

Lampe Gras is another popular lamp for the bedroom. Available in a huge number of variations – floor, wall, pendant or table; on a base or mounted on the wall or ceiling – Lampe Gras can do it all. The colour choice is also broad so the possibilities are endless – just one of the reasons that Lampe Gras is so desirable.

Lampe Gras is a 20th century icon. In 1922 Bernard-Albin Gras designed a range of lamps for use in offices and industry. The Gras lamp, as it later came to be known, was completely unique with its simple, robust and ergonomic design.  
Základný tvar nepoužíva skrutky ani zvárané spoje, čo dodáva lampe na výnimočnosti. Vďaka dlhému ramenu a telu je lampa mimoriadne funkčná a flexibilná. Využitie je široké a tieto lampy vidíme používať v každej miestnosti domu.

Vizionársky dizajn Bernarda-Albina Grasa sa ukázal ako nadčasový a lampy Lampe Gras sú dnes vyhľadávaným zberateľským artiklom - najmä vo Francúzsku, USA a Japonsku.

Obrázok z Pinterestu  
Stolná lampa Kesta Black/Gold od spoločnosti Lindby je jednoduchý a dekoratívny dizajn, ktorý vyzerá úžasne vo všetkých štýloch interiéru. Lampa má minimalistický výraz vďaka štíhlemu rámu a tenkému valcovitému látkovému tienidlu s matným čiernym vonkajším povrchom a zlatým vnútrom, ktoré vyžaruje jemnú, teplú žiaru ideálnu na spanie, prebúdzanie a čítanie. Kesta je vysoko estetická stolová lampa bez ohľadu na to, či svieti, alebo nie, pretože je funkčným zdrojom svetla aj dekoratívnym doplnkom vašej spálne.
Stropná lampa Charlia Silver od spoločnosti Lindby je minimalistický a štýlový dizajn s tromi dlhými nohami z prírodného dreveného materiálu a nádherným bielym valcovým tienidlom, ktoré zaručuje klasický kontrast ideálny pre akýkoľvek štýl interiéru. Biele tienidlo ukrýva jeden svetelný zdroj, ktorý vrhá mäkké a príjemné svetlo smerom nahor a nadol, čím vytvára útulnú a uvoľnenú atmosféru, vďaka ktorej je svietidlo Charlia ideálne do spální. Harmonická estetika lampy tiež znamená, že slúži ako zdroj svetla aj ako dekoratívny prvok, ktorý vašu spálňu zalije príjemnou žiarou.
Kalinda Wall Lamp Grey/Oak od spoločnosti Lucande má skromné rozmery a jednoduchý, estetický dizajn, vďaka ktorému sa dokonale hodí do všetkých štýlov interiéru od moderného po klasický a od minimalistického po retro. Lampa je vyrobená z masívneho betónu s úžasnými detailmi z dreva a kovu, ktoré vytvárajú krásny kontrast, vďaka čomu je nástenná lampa dekoratívnym prvkom a funkčným zdrojom svetla pre vašu spálňu. Nástenná lampa vytvára mäkké teplé biele stropné svetlo s útulným a príjemným efektom, ktoré z vašej spálne urobí teplé a príjemné miesto.
Stolná lampa Benjiro biela/chróm od spoločnosti Lindby má funkčný a elegantný dizajn, ktorý vyzerá úžasne vo väčšine štýlov interiéru. Moderná stolová lampa má elegantný lesklý kovový rám doplnený bielym látkovým tienidlom. Stolná lampa obsahuje aj malú prídavnú lampu, ktorú si môžete nastaviť podľa svojich potrieb. Benjiro je dokonalou lampou do spálne vďaka tomuto prídavnému zdroju svetla, ktorý zabezpečuje priamejšie a sústredenejšie svetlo, ktoré je ideálne na čítanie. Medzitým má väčšie tienidlo mäkké a rozptýlené svetlo, ktoré je ideálne na navíjanie pred spaním alebo ranné prebúdzanie. Vypínač je umiestnený pod tienidlom, takže je ľahké zapnúť svetlo, ktoré v danom okamihu potrebujete.

Stropné svietidlá do spálne - ktoré si vybrať?

Stropné svietidlá do spálne - ktoré si vybrať?

V našej ponuke nájdete široký výber stropných svietidiel do spálne, ale ktoré z nich je to pravé pre vašu spálňu? Máme niekoľko návrhov a prvým z nich je Hope od spoločnosti Luceplan. Ak hľadáte romantickú lampu do spálne, potom je Hope stropná lampa pre vás. Znásobuje svetlo a vytvára trblietavé, upokojujúce a príjemné svetlo, pričom miestnosť obsypáva tisíckami drobných svetielok ako diamantmi. To je vlastne inšpirácia pre názov lampy: Hope.

Celá séria Hope je neuveriteľne obľúbená, a to najmä vďaka svojej vizuálnej ľahkosti a výberu materiálov. Hope je vyrobená z polykarbonátových panelov pripomínajúcich okvetné lístky. Tieto panely sú vlastne Fresnelove šošovky, ktoré optimalizujú odraz a fragmentáciu svetla - vytvárajú špeciálne svetelné efekty a zároveň znižujú spotrebu energie. Toto je jednoducho nádherná, do detailov prepracovaná dizajnová lampa.
Stropná lampa Sebatin Grey/White/Nickel od spoločnosti Lindby vyžaruje eleganciu a jednoduchosť, ktorá v spálni vyzerá úžasne bez ohľadu na to, či je lampa zapnutá alebo nie. Stropná lampa pozostáva zo štíhleho kovového rámu obklopeného látkovým tienidlom v krásnom sivom odtieni, ktoré prepúšťa krásne svetlo. Lampa je vybavená svetelným zdrojom LED ukrytým za matným tienidlom, ktorý rozvádza svetlo mäkko, rovnomerne a bez oslnenia. Okrem toho svetlo má hodnotu 3 000 Kelvinov, čo vyžaruje teplé biele svetlo, ktoré prispieva k útulnej a uvoľnenej atmosfére, vďaka ktorej sa vaša spálňa stane príjemným miestom.

Dizajn môžete získať v rôznych tvaroch a veľkostiach. Najdete ich tu!
Ďalšou romantickou stropnou lampou - v skutočnosti jednou z našich najobľúbenejších - je nádherná lampa Caboche. Lampa je priehľadná a vyrobená z malých akrylových guličiek a vnútorné tienidlo je z pieskovaného opálového skla. Guľôčky sú umiestnené okolo vonkajšej strany lampy a lámu svetlo ako drobné kvapky vody na slnku. Spolu s opalizovaným tienidlom tieto guľôčky znamenajú, že táto lampa nikdy nebude oslňovať.

Stropná lampa Caboche poskytuje nádherné svetlo a so svojou 120W halogénovou žiarovkou vydáva dostatok svetla na osvetlenie celej miestnosti.

Pozrite si celú sériu Caboche tu.
Ak váš dekoratérsky vkus inklinuje k minimalizmu a štýlu, pozrite si Being od spoločnosti Philips Hue. Skvele sa hodí do predsiene, domácej kancelárie alebo spálne - na miesta, kde môžete maximálne využiť všetky špeciálne funkcie, ktorými lampy Philips Hue disponujú.

Stropné svietidlá premietajú svetlo priamo nadol aj do strán. Bočné svetlo sa odráža od stropu a potom smerom nadol a von do miestnosti.

Being sa dodáva so zdrojom svetla White Ambiance, čo znamená, že poskytuje biele svetlo, ktoré môžete nastaviť podľa toho, či chcete studené alebo teplé osvetlenie. Okrem nastavenia teploty svetla môžete zariadenie Being aj stlmiť, aby ste mohli regulovať intenzitu svetla. Všetky tieto nastavenia vykonáte prostredníctvom aplikácie Hue alebo diaľkového ovládača, ktorý sa dodáva spolu s lampou - Being umožňuje neuveriteľne jednoducho dosiahnuť presne také osvetlenie, aké chcete.

Hrajte sa s osvetlením v spálni - Philips Hue

Hrajte sa s osvetlením v spálni - Philips Hue

Produktový rad Philips Hue predstavuje úplne nový spôsob osvetlenia vášho domova. Inštalácia najmodernejšieho systému ovládania osvetlenia si kedysi vyžadovala drahého elektrikára - teraz vám stačí žiarovka HUE, mostík a aplikácia Philips Hue.

Výrobky Hue skutočne predstavujú nový spôsob myslenia o osvetlení. Používajte Hue na zlepšenie svojho každodenného života. Môžete ho naprogramovať tak, aby vás zobudil, poskytol optimálne pracovné svetlo, dodal vám energiu, vypol svetlá, keď ráno odchádzate z domu, a opäť ich zapol, keď ste večer opäť na ceste domov.

Svetlá môžete naprogramovať tak, aby sa ráno pomaly zapínali, popoludní vám dodali trochu viac energie, večer vytvorili náladové osvetlenie a pomaly sa vypínali, keď je čas ísť spať.

Našu ponuku sortimentu Philips Hue nájdete tu.

NÁJDITE NÁŠ VÝBER SVIETIDIEL DO SPÁLNE TU