Závesný prívesok vo vašom živote

Ak ste nikdy nepoužili slovo "závesné" na označenie lampy, nie ste jediní. Väčšina ľudí by pravdepodobne lampy zavesené nad jedálenským stolom a konferenčným stolíkom alebo v predsieni či v izbe nazvala "stropnými lampami", ale správny výraz pre lampu, ktorá visí zo stropu na drôte, je v skutočnosti "závesná". Stropná lampa je lampa, ktorá je pripevnená k samotnému stropu - taká, akú máme zvyčajne v kúpeľniach. Takže medzi nimi je vlastne rozdiel.

Keď už máme definície za sebou, poďme sa porozprávať o závesných svietidlách! Krásna závesná lampa je povinnou výbavou každej domácnosti! Správna lampa má wow faktor a vytvára jedinečný výraz v každej miestnosti už len svojou prítomnosťou. Ste minimalistický typ človeka, ktorý má rád pohodlné svetlo, ktoré zapadá do interiéru bez toho, aby kradlo pozornosť? Alebo ste typ, ktorý uprednostňuje veľké a zaujímavé lampy, ktoré sú prakticky kusom nábytku samy o sebe? Nie je vždy jednoduché nájsť ten správny prívesok, ale tento článok vám ponúkne niekoľko populárnych návrhov závesných svietidiel pre váš domov - prívesok vo vašom živote!

Ak by ste si chceli pozrieť všetky naše krásne závesné svietidlá, nájdete ich priamo tu.

Zábavný

Zábavný

Závesné svietidlo Multi-Lite s charakteristickým tvarom s dvoma nastaviteľnými tienidlami je úžasné a jedinečné svietidlo, ktoré dodá charakter každej miestnosti! Vďaka samostatnému otáčaniu tienidiel môžete závesné svietidlo Multi-Lite umiestniť rôznymi spôsobmi a nasmerovať svetlo, kam sa vám páči.

Multi-Lite navrhol Louis Weisdorf v roku 1972 a v súčasnosti ho vyrába spoločnosť GUBI. Je k dispozícii v rôznych farbách a materiáloch a možno ho použiť samostatne aj v zoskupení. S priemerom 36 cm je závesné svietidlo pomerne malé, čo znamená, že na dosiahnutie správneho svetla nad väčšími jedálenskými stolmi budete potrebovať viacero svietidiel. Súčasťou kolekcie Multi-Lite je aj stojaca lampa.

Svietidlá Multi-Lite nájdete tu.

Elegantný

Elegantný

Blown od spoločnosti &tradition je krásna a elegantná lampa s prešívaným vzhľadom, ktorá dodá vášmu stolu, obývačke alebo kuchynskému ostrovčeku niečo navyše. Závesné svietidlo navrhol Samuel Wilkinson, ktorý vychádzal z myšlienky vidieť svet cez filter, inšpirovaný starými fľašami, starožitnými lampami, majákmi a keramikou.

Blown je k dispozícii v striebornej farbe, ktorá umožňuje priehľadný pohľad na žiarovku, a v opálovej farbe, ktorá pomáha poskytovať účinné a príjemné svetlo.

Žiarovky Blown nájdete tu.

Bláznivý

Bláznivý

2097 od spoločnosti Flos je poriadna paráda, ktorá bude určite skvelým doplnkom každej domácnosti! S 30 alebo 50 svetelnými zdrojmi poskytuje 2097 nádherne plné svetlo a zároveň je sám o sebe umeleckým dielom! Vďaka jasným odkazom na lustre minulosti je svietidlo 2097 skutočnou klasikou bez toho, aby sa vzdalo svojho úplne moderného vzhľadu.

Za dizajnom svietidla 2097 stojí Gino Sarfatti - skutočný umelec, ktorý sa celú svoju kariéru snažil nájsť dokonalé svetlo a najlepšie spôsoby, ako zabezpečiť funkčnosť a estetiku v dizajne svietidiel. Luster 2097 je jedným zo 400 svietidiel, ktoré sa mu podarilo navrhnúť.

Rôzne verzie svietidla 2097 nájdete tu.

Nápaditý

Nápaditý

Farebné sklo a bočné zatočenie - to je recept na závesné svietidlo Ballroom od spoločnosti Design By Us (a recept na veľký úspech, ako inak). Prívesok je vyrobený z ručne fúkaného skla a má ozdobný okraj.

Závesné svietidlo Ballroom má vzhľad v štýle Art Deco, vďaka ktorému sa dokonale hodí do modernej domácnosti, kde sa hodí trochu hrany. Zaveste si zhluk nad jedálenský stôl alebo kuchynský ostrovček a vytvorte si krásne a elegantné svetlo. Môžete si vybrať závesné svietidlá v rovnakej farbe alebo odvážne kombinovať farby a veľkosti.

Bez ohľadu na to, či sa vám páči fialová, zelená, jantárová, dymová alebo niečo iné, svietidlá Ballroom nájdete tu.

Tá farebná

Tá farebná

Môžete sa spoľahnúť, že talianska dizajnérska firma Kartell používa plasty a akryl v hojnom počte. Práve táto firma stojí za celým radom zaujímavých a moderných svietidiel, ako je napríklad neuveriteľne obľúbený závesný model FL/Y! FL/Y sa vyrába z farebného PMMA (akrylu) a vďaka priemeru 52 cm má ideálnu veľkosť na zavesenie nad malým aj veľkým stolom. Ak vám to vyhovuje, môžete dokonca kombinovať farby.

Naskočte na palubu s FL/Y priamo tu.

Avantgardný

Avantgardný

Závesné svietidlo Hope je jedinečným a neuveriteľne krásnym doplnkom každej domácnosti, pretože rozžiari váš dom ako drobné diamanty. Hope vyrába spoločnosť Luceplan.

Hope má neuveriteľnú ľahkosť, vďaka ktorej sa zdá, akoby levitovala pod stropom, a jej priehľadné listy odrážajú svetlo tak, že zalievajú miestnosť príjemnou žiarou.

Ak ste typ, ktorý má rád výrobky typu "urob si sám", Hope je pre vás ideálna lampa, pretože si ju musíte zostaviť sami! Našťastie to nie je až také zložité, takže na to, aby ste to zvládli, nepotrebujete žiadne technické zručnosti.

Hope sa hodí najmä na zavesenie nad jedálenský stôl, ale bude sa dobre vynímať aj na chodbe alebo v obývačke s vysokým stropom, ak takú náhodou máte.

Hope je k dispozícii v rôznych veľkostiach a dokonca aj ako nástenná alebo stojaca lampa.

Pozrite si všetky úžasné modely svietidiel Hope tu.

Klasický

Klasický

Dánska umelkyňa Cecilie Manz navrhla pre spoločnosť Lightyears nádhernú lampu, a to závesné svietidlo Caravaggio. Bez ohľadu na to, či máte radi minimalizmus alebo bláznivé dekorácie, závesné svietidlo Caravaggio vytvorí vo vašej domácnosti pocit pokoja, elegancie a nespornej štýlovosti.

Cecilie Manz sa stala jednou z veľkých osobností interiérového dizajnu a okrem svietidla Caravaggio navrhla stôl Micado pre Fredericia Furniture, reproduktory Beo pre B&O a niekoľko kúpeľňových kolekcií pre Duravit.

Caravaggio je klasické závesné svietidlo so zvratom, pretože má otvory v hornej a dolnej časti, čo pomáha vytvoriť príjemné svetlo nad jedálenským stolom, kuchynským ostrovčekom alebo v obývačke.

Krásne závesné svietidlá Caravaggio nájdete tu.

Štíhly

Štíhly

Ak chcete to najjednoduchšie z najjednoduchšieho, závesné svietidlo Slim od spoločnosti LIGHT-POINT je pre vás to pravé! Štíhla silueta a úžasné svetlo - čo viac si môžete priať?

Slim je k dispozícii v rôznych dĺžkach a farbách a perfektne sa hodí do kuchyne alebo nad jedálenský stôl. Vynikajúce svetlo, ktoré nekradne pozornosť z miestnosti.

Závesné svietidlo Slim nájdete priamo tu.

Toto boli niektoré z našich návrhov na zábavné, jednoduché, bláznivé, klasické alebo jednoducho všeobecne krásne závesné svietidlá. Našli ste vo svojom živote závesné svietidlo? Ak nie, môžete si prezrieť zvyšok našej ponuky závesných svietidiel priamo tu.