Philippe Starck

Narodený: 1968
Najznámejšie diela: Myš pre Microsoft, kozmodróm pre Virgin Galactic, lampy Gun, lampy K-tribe, lampy Romeo Moon, lampy Miss Sissy, lampy Miss K, lampy Rosy Angelis, lampy Arcihmoon od Flos
Vzdelanie: dizajnér

Pôvod
Najväčšie svetové múzeá sa nemôžu mýliť. Paríž, New York, Mníchov, Londýn, Chicago, Kjóto, Barcelona - všetky vystavujú diela majstra. Rovnako aj dlhý zoznam ocenení hovorí o jeho práci - Designer Of The Year, Grand Prix za priemyselný dizajn, Oscar za dizajn, Officier des Arts et des Lettres a mnohé ďalšie.

Medzi najznámejšie práce Philippa Starcka patria lampy Gun, lampy K-tribe, lampy Romeo Moon, lampy Miss Sissy, lampy Miss K, lampy Rosy Angelis a lampy Arcihmoon od spoločnosti Flos.

Keď zažijeme miesto alebo objekt navrhnutý Philippom Starckom, vstúpime do sveta fantázie a prekvapenia od steny k stene. Už viac ako tri desaťročia je tento jedinečný a multitalentovaný tvorca, dizajnér a architekt súčasťou nášho každodenného života. Jeho netradičné predmety - ktorých účelom je byť skôr dobré ako krásne - vyvádzajú jeho publikum zo seba samého a smerujú k niečomu lepšiemu.

Otec Philippa Starcka, vynálezca a letecký inžinier, v ňom vzbudil túžbu tvoriť a schopnosť snívať. O mnoho rokov a prototypov neskôr ho pozvali pracovať pre francúzskeho prezidenta Françoisa Mitteranda. Vtedy tiež začal vytvárať nábytok pre popredné talianske a medzinárodné dizajnérske spoločnosti.

Philippe Starck navrhuje svoje hotely a reštaurácie rovnakým spôsobom, ako režisér vytvára film. Vytvára scenáre, ktoré hostí vytrhnú z každodennosti a prenesú ich do nápaditého a kreatívneho mentálneho sveta. Tieto hotely a reštaurácie sa stali nadčasovými ikonami a dodali nový rozmer životu v globálnych mestách.

Philippe Starck veril v silu zelenej farby - dávno predtým, ako sa ekologické technológie stali módnymi - z úcty k Zemi. Nedávno vyvinul revolučný koncept "demokratickej ekológie" vytvorením veterných mlynov na domáce použitie (a za prijateľnú cenu), ktoré budú čoskoro nasledovať lode na solárny pohon a autá s vodíkovými článkami.

Philippe Starck je neúnavný a rebelujúci občan a považuje za svoju povinnosť podeliť sa o svoju etickú a radikálnu víziu spravodlivejšieho sveta. Je naladený na naše sny, túžby a potreby - niekedy skôr, než si ich sami uvedomíme. Dotýka sa nás rafinovanou a inteligentnou prácou, ale predovšetkým sa nás dotýka tým, že do úsilia vytvárať predmety, ktoré sú dobré skôr, než sú krásne, vkladá svoje srdce.

"Rád otváram dvere do ľudských mozgov." - Philippe Starck
Grid Rosy Angelis Stojaca Lampa - Flos
Opäť na sklade na: 21-08-2024
Zobraziť 36 z 59 produktov
Zdieľajte svoje fotografie s @lampemesteren
Inšpirujte sa a nechajte sa inšpirovať od jedného jedinečného domova k druhému. Označte svoje fotografie #ánoLampemesteren a možno tu uvidíte svoj domov!