Le Corbusier

Švajčiarsko-francúzsky architekt Charles-Édouard Jeanneret, známejší ako Le Corbusier, je jedným z najvplyvnejších architektov všetkých čias. V priebehu piatich desaťročí navrhol budovy a výrobky v Európe, Japonsku, Indii, Severnej a Južnej Amerike a 17 jeho projektov bolo zapísaných do zoznamu svetového dedičstva UNESCO, ktoré jeho diela označuje za jedinečný prírastok do modernistického hnutia.

Le Corbusier navrhoval všetko od malých dekoratívnych svietidiel až po veľké mestá. Preskúmajte niektoré z jeho výrobkov nižšie, objavte históriu jedného z najvýznamnejších dizajnérov všetkých čias a zistite, prečo bol kedysi na švajčiarskej desaťfrankovej bankovke.
Zobraziť 24 z 24 produktov
Keď Charles-Édouard Jeanneret začal vo Švajčiarsku prejavovať svoj talent, nemal žiadne klasické vzdelanie a zaujímal sa viac o umenie ako o architektúru. V priebehu života sa však jeho pohľad na svet zmenil. Le Corbusier nikdy nezatracoval umenie a ku ko
Zdieľajte svoje fotografie s @lampemesteren
Inšpirujte sa a nechajte sa inšpirovať od jedného jedinečného domova k druhému. Označte svoje fotografie #ánoLampemesteren a možno tu uvidíte svoj domov!