Ingo Maurer

Narodený: 1932
Zomrel: 2019
Najznámejšie diela: Séria Knot, Johnny B. Butterfly, séria Birdie, BiBiBiBi, séria Campari, séria Zettel, séria Lucelino, slávna závesná lampa Canned Light a mnohé ďalšie.
Vzdelanie: grafický dizajnér


História
Syn rybára Ingo Maurer vyrastal na ostrove Reichenau pri Bodenskom jazere v Nemecku spolu so svojimi štyrmi súrodencami. Namiesto toho, aby išiel v otcových stopách, študoval grafický dizajn v Mníchove a po skončení štúdia žil tri roky v New Yorku a San Franciscu, než sa v roku 1963 vrátil do Nemecka.

Založil vlastnú spoločnosť "M" a začal navrhovať a vyrábať svietidlá. Neskôr zmenil názov spoločnosti na Ingo Maurer GmbH, ako ju poznáme dnes. Jedna z prvých lámp Ingo Maurera "Lightbulb" je dnes vystavená v Múzeu moderného umenia v New Yorku.

Ingo Maurer navrhuje kreatívne, nádherné lampy, ktoré sa vôbec nepodobajú na ostatné lampy! Vtáky, klobúky, plechovky, kus plátna - nič nie je pre Ingo Maurera príliš zvláštne a iné!
Willydilly Závěsná Lampa - Ingo Maurer
RRP EUR 228,00
Očakáva sa v: 14 - 16 dní
One New Flame Závěsná Lampa Black - Ingo Maurer
RRP EUR 727,00
Očakáva sa v: 14 - 16 dní
Johnny B. Butterfly Závěsná Lampa - Ingo Maurer
RRP EUR 3 095,00
Očakáva sa v: 14 - 16 dní
Birdie's Busch LED Stolová Lampa - Ingo Maurer
RRP EUR 1 921,00
Očakáva sa v: 14 - 16 dní
One New Flame Závěsná Lampa Red - Ingo Maurer
RRP EUR 727,00
Očakáva sa v: 14 - 16 dní
Zobraziť 36 z 51 produktov
Zdieľajte svoje fotografie s @lampemesteren
Inšpirujte sa a nechajte sa inšpirovať od jedného jedinečného domova k druhému. Označte svoje fotografie #ánoLampemesteren a možno tu uvidíte svoj domov!