Piet Hein Lampy

Svietidlá Piet Hein nie sú len osvetľovacie zariadenia, sú to architektonické umelecké diela, ktoré jedinečným spôsobom spájajú estetiku a funkčnosť. Meno Piet Hein rezonuje s odkazom inovácie a elegancie, čo sa jasne odráža v každej lampe, ktorá nesie jeho meno. Či už ide o stolnú alebo závesnú lampu Piet Hein, každý výrobok vyžaruje nadčasovú krásu a výnimočnú pozornosť venovanú detailom. Vďaka svojmu jedinečnému dizajnu a výnimočnému remeselnému spracovaniu sú lampy Piet Hein obohacujúcim doplnkom každého interiéru, ktorý pozdvihne atmosféru miestnosti aj jej estetickú príťažlivosť - celkovo ide o dánsky dizajn v tej najlepšej podobe!
Zobraziť 36 z 39 produktov

Svietidlá Piet Hein - ikonické spojenie formy a funkcie


Svietidlá Piet Hein sa vyrábajú v rôznych tvaroch a veľkostiach, ale všetky majú rovnakú základnú charakteristiku: sú navrhnuté tak, aby vytvárali pohodlné a príjemné svetelné prostredie. Medzi najobľúbenejšie dizajny patria stolové lampy a závesné svietidlá Piet Hein, ktoré svojou elegantnou siluetou a mäkkým svetelným tokom dodajú každému interiéru sofistikovaný nádych.

Piet Hein - polyhistor a majster dizajnu


Piet Hein, dánsky polyhistor, bol známy svojou brilantnou mysľou a hlbokým pohľadom na dizajn. Bol majstrom v spájaní matematiky a estetiky a tento jeho vycibrený cit sa odráža v každej lampe, ktorá nesie jeho meno.

Tento slávny dánsky dizajnér nebol len tvorcom svetelného umenia, ale aj pozoruhodnou osobnosťou v mnohých tvorivých disciplínach. Piet Hein sa narodil v Dánsku v roku 1905 a bol vizionárskym mysliteľom, ktorý sa s ľahkosťou pohyboval medzi matematikou, filozofiou, poéziou a dizajnom. Jeho genialita sa neobmedzovala len na jednu oblasť; bol polyhistorom, ktorého prínos siahal od vynálezu legendárnej hernej formy "Sifka" až po vývoj slávnej básnickej formy Grook.

Filozofia dizajnu Pieta Heina bola hlboko zakorenená v hľadaní harmónie a rovnováhy, inšpirovaná jeho záujmom o matematiku a geometriu. Stál za konštrukciou "superelipsy" - tvaru, ktorý je medzičlánkom medzi kruhom a obdĺžnikom a neskôr sa stal kľúčovým prvkom mnohých jeho návrhov vrátane svietidiel. Piet Hein prvýkrát použil superelipsu v roku 1959 pre Sergels Torv v Štokholme. V nasledujúcich rokoch sa pohrával s ďalšími spôsobmi využitia tejto harmonickej figúry. Patrili k nim superelpé, športové arény, podnosy, textílie a mnoho ďalších zaujímavých vecí. Základný tvar je taký odolný voči zubu času, že nám zostal dizajn, ktorý je nad rozmary módy a je ľahostajný k trendom a minuloročným modelom.

Jeho prístup k dizajnu bol nielen estetický, ale aj funkčný. Veril v spojenie krásy s užitočnosťou, čo sa odráža v jeho lampách, ktoré sú nielen vizuálne príťažlivé, ale aj praktické a účinné zdroje svetla. Schopnosť Pieta Heina integrovať matematické princípy a estetické hodnoty vyústila do nadčasových návrhov, ktoré pôsobia a inšpirujú aj dnes.

Prostredníctvom svietidiel Piet Hein žije jeho duch ďalej ako pamätník jeho talentu a inovácií. Jeho návrhy vrátane ikonických diel, ako sú závesné svietidlo Sinus, závesné svietidlo Super, závesné svietidlo Super egg a stolová lampa RA, sú naďalej oslavované pre svoju krásu, funkčnosť a estetickú príťažlivosť. Odkaz Pieta Heina ako jedného z najvýznamnejších dizajnérov 20. storočia zostáva nezmazateľný a jeho prínos pre umenie aj vedu si budeme pripomínať ešte celé desaťročia.

Stolná lampa RA - prejav sofistikovanosti


Medzi kolekciu svietidiel Piet Hein patrí aj elegantná stolná lampa RA. Vďaka svojmu minimalistickému dizajnu a jemným detailom vyžaruje táto stolová lampa vznešenú eleganciu, ktorú je ťažké prehliadnuť. Stolná lampa RA nie je len funkčným predmetom, je to umelecké dielo, ktoré svojím mäkkým a príjemným svetlom a jedinečnou estetikou zdokonalí každú miestnosť.

Piet Hein závesné svietidlá - revolúcia v osvetlení


Medzi svietidlami Piet Hein nájdeme aj výber pôsobivých závesných svietidiel, ktoré zahŕňajú ikonické dizajny, ako napríklad závesné svietidlo Sinus, závesné svietidlo Super a závesné svietidlo Super egg. Tieto závesné svietidlá nie sú len zdrojom osvetlenia, ale sú samy o sebe jedinečnými prvkami interiérového dizajnu, ktoré dodajú charakter a štýl každej miestnosti. Závesné svietidlo Sinus je majstrovským dielom vyváženého dizajnu, v ktorom sa harmonicky spája forma a funkcia. Zakrivený tvar a mäkké svetlo vytvárajú príjemnú atmosféru, ktorá je ideálna pre súkromné domy aj verejné priestory. Závesné svietidlo Super je charakteristické svojím elegantným a uhladeným dizajnom, ktorý s takmer vznášajúcou sa ľahkosťou vystupuje zo stropu. Jeho minimalistická estetika a jasné svetlo z neho robia obľúbenú voľbu v modernom interiérovom dizajne. Závesné svietidlo Super Egg je ikonické svietidlo Piet Hein, ktoré spája organickú formu s výnimočnou kvalitou svetla. Skulpturálny závesník v tvare vajíčka vytvára mäkké a príjemné osvetlenie, ktoré dodáva teplo a eleganciu každej miestnosti.

Vďaka svojim elegantným tvarom, inovatívnemu dizajnu a výnimočnej kvalite svetla stanovili závesné svietidlá Piet Hein nový štandard v oblasti osvetlenia a naďalej inšpirujú a vzrušujú dizajnérov a nadšencov osvetlenia na celom svete.

Navštíviť môžete aj webovú stránku spoločnosti Piet Hein tu
Zdieľajte svoje fotografie s @lampemesteren
Inšpirujte sa a nechajte sa inšpirovať od jedného jedinečného domova k druhému. Označte svoje fotografie #ánoLampemesteren a možno tu uvidíte svoj domov!