Piet Hein

Narodil sa: 1905 - Zomrel: 1996
Najznámejšie diela: séria Superegg, séria Sinus, séria Superegg, séria Ra, závesná lampa Flora Folio, stolík Superellipse, poézia, množstvo hier a diel dekoratívneho umenia
Vzdelanie: Možno by bolo lepšie vymenovať celú škálu vecí, ktoré dosiahol - bol básnikom, spisovateľom, vynálezcom, matematikom, výtvarníkom, dizajnérom a v neposlednom rade občanom sveta

Pôvod
Piet Hein začal svoj život pomerne konvenčne, narodil sa rodičom, ktorí boli stavebným inžinierom a očným lekárom. Detstvo a mladosť prežil v Kodani, kde napokon v roku 1924 začal študovať filozofiu na Kodanskej univerzite.

V tom čase sa život 19-ročného Heina stal niečím iným ako jednoduchým. V istom okamihu opustil univerzitu a začal navštevovať súkromnú maliarsku školu v dánskom hlavnom meste a istý čas strávil aj ako študent Kráľovskej švédskej akadémie výtvarných umení v Štokholme.

Po návrate opäť zmenil smer a študoval filozofiu a teoretickú fyziku na Kodanskej univerzite, Dánskej technickej univerzite a Inštitúte Nielsa Bohra.

Možno práve to je základ toho, čo robilo Pieta Heina takým výnimočným - pre neho neexistovala vzdialenosť medzi objektívnym svetom vedy a subjektívnym svetom umenia. Počas svojho života sa naďalej rozvíjal a rástol ako umelec aj ako vedec.

Jeho práca s dizajnom osvetlenia je len malou časťou jeho rozsiahlej a rozmanitej tvorby, ale jeho oddanosť klasickej geometrii a jednoduchým formám viedla k svietidlám, ktoré sú nadčasové a odolné voči rozmarom módy a trendov.

'Svietidlá pre život' nie sú len prázdne slová, keď sa nimi označujú svietidlá od Piet Hein.
Zobraziť 36 z 38 produktov
Zdieľajte svoje fotografie s @lampemesteren
Inšpirujte sa a nechajte sa inšpirovať od jedného jedinečného domova k druhému. Označte svoje fotografie #ánoLampemesteren a možno tu uvidíte svoj domov!