Ferruccio Laviani

Narodený: 1960
Najznámejšie diela: Svietidlá od Kartell, Foscarini a Flos. Závesné svietidláFL/Y, Závesné svietidlá Supernova, nástenné svietidlá E', stolové lampy Cindy, Ge´lampy, stolové lampy Take, Toobe stolové lampy, Bourgie stolové lampy, Easy závesné lampy, Séria Blooms
Vzdelanie: architekt, Polytechnická univerzita v Miláne

Pôvod
Ferruccio Laviani sa narodil v roku 1960 v talianskej Cremone. V rokoch 1997 až 2005 bol súčasťou kreatívneho vedenia spoločnosti Flos, kde skúmal a vyvíjal nový interpretačný systém pre ich svetelný program. Stál za návrhom svietidiel ako FL/Y, Supernova, E´, Cindy, Ge´, Take, Toobe, Bourgie, Bloom a Easy pre spoločnosti Kartell, Foscarini a Flos.

V roku 1984 získal diplom na Polytechnike dizajnu v Miláne a v roku 1986 ukončil magisterské štúdium architektúry na Polytechnickej univerzite v Miláne.

V rokoch 1986 až 1991 bol partnerom v spoločnosti Studio De Lucchi srl a pôsobil aj ako projektový manažér pre rôzne iné dizajnérske spoločnosti.

Stolová lampa Cindy - Ferruccio Laviani pre Kartell


Jednou z najobľúbenejších Ferrucciových lámp je lesklástolná lampa Cindy. Podstavec v tvare slzy je nádherne skombinovaný s kónickým tienidlom. Jednoduchá silueta púta pozornosť lesklým povrchom pripomínajúcim chróm, ktorý upúta pozornosť bez ohľadu na okolie.

Vďaka prelomovej práci Kartell s plastom, vďaka ktorej materiál pôsobí ušľachtilo a luxusne, má lampa štýlový výraz. Jedinečná lampa poskytuje príjemné svetlo a moderný nádych akémukoľvek štýlu interiéru.

Od roku 1991 pôsobil ako umelecký riaditeľ spoločnosti Kartell a navrhoval jej výstavné stánky pre výstavy vrátane Salone del Mobile v Miláne, IMM v Kolíne nad Rýnom a ICFF v New Yorku.

Od roku 1992 spolupracoval aj na svietidlách so spoločnosťou Foscarini Murano, pre ktorú navrhol Orbital (1992), Dolmen (1996), Bit (1993) a Supernova (2001).
Jeho pestrá kariéra zahŕňa aj obdobie spolupráce so slávnou skupinou dizajnérov MEMPHIS, prácu na Groningerovom múzeu v Holandsku s architektom Alessandrom Mendinim, kolekciu dlaždíc pre Bisazzu a návrh módnej prehliadky pre Dolce & Gabbana Alta Moda v Miláne.
Zobraziť 36 z 136 produktov
Zdieľajte svoje fotografie s @lampemesteren
Inšpirujte sa a nechajte sa inšpirovať od jedného jedinečného domova k druhému. Označte svoje fotografie #ánoLampemesteren a možno tu uvidíte svoj domov!