Cecilie Manz

Narodený: 1972
Najznámejšie diela: Caravaggiove lampy, Mingusove závesné lampy, Mondrianove lampy, Brancusiho závesná lampa, vázy Blossom, stôl Micado, stojan na oblečenie Tøjtræ, rebrík Hochacht
Vzdelanie: dizajnér, Dánska škola dizajnu

Pôvod
Cecilie Manz sa narodila v dánskom regióne Odsherred. Ako dieťa rodičov zaoberajúcich sa dizajnom a umením bol dizajn vždy prirodzenou súčasťou jej života. Keď sa v roku 1992 zapísala na Dánsku školu dizajnu, vybrala si dizajn ako svoju kariéru. Jej zvedavosť o funkciu a konceptualizáciu ju priviedla do Helsínk, kde bola na výmennom pobyte na Fínskej škole umenia a dizajnu.

V roku 1998, rok po ukončení štúdia v Kodani, si otvorila Manz Lab - vlastné dizajnérske štúdio zamerané na nábytok, sklo, svietidlá a súvisiace produkty vytvorené predovšetkým pre domácnosť.

V roku 2005 začala navrhovať výrobky pre renomovanú skláreň Holmegaard.

Cecilie Manz má silný zmysel pre funkčnosť a trvá na kvalite. Svoje práce vystavovala po celom svete a jej diela sú zastúpené v stálych zbierkach MOMA a Dánskeho centra dizajnu. Je držiteľkou mnohých ocenení vrátane ceny Finn Juhl Architectural Prize (2007) a Kunstpreis Berlin (2008). Medzi jej projekty osvetlenia patria série Caravaggio a Mondrian navrhnuté pre spoločnosť Lightyears.

Manzovej dizajn je zmyselný, fascinujúci a zároveň veľmi užitočný. Jej práce zvyšujú naše povedomie o predmetoch každodennej potreby, ktoré by sme inak bez rozmýšľania obišli - o predmetoch ako Tøjtræ z roku 2000 (drevený "strom" na vešanie oblečenia) a o šikovnom Hochachte z roku 1999 (rebrík, na ktorom sa dá sedieť). Cieľom Cecilie Manz nie je len vytvárať nové výrobky, ale skôr nájsť účel a funkciu výrobku.

"Pracujem s vecami, ktoré majú pre mňa význam. Mojou všeobecnou myšlienkou je vždy mať jasný argument, ktorý legitimizuje návrhy, ktoré vytváram. Podstatná je funkcia, a ak nedokážem sformulovať dobrý dôvod pre nový výrobok, je lepšie od jeho výroby upustiť." -Cecilie Manz

Spoločnosť Lampemesteren ponúka sortiment svietidiel a bytových doplnkov od Cecilie Manz v spolupráci s Fritz Hansen. Výsledkom ich spolupráce je celý rad úspešných výrobkov - od obľúbených lámp Caravaggio až po módne prehozy a pufy. Všetky s estetickým škandinávskym dizajnom, ktorý bez problémov zapadá do moderného interiéru.
Compile Bookend Grey - Muuto
Očakáva sa v: 4 - 6 dní
Balance Rug - Fritz Hansen
Očakáva sa v: 3 - 5 dní
Compile Bookend Plum - Muuto
Očakáva sa v: 4 - 6 dní
Ochre Rug - Fritz Hansen
Očakáva sa v: 3 - 5 dní
Zobraziť 36 z 39 produktov
Zdieľajte svoje fotografie s @lampemesteren
Inšpirujte sa a nechajte sa inšpirovať od jedného jedinečného domova k druhému. Označte svoje fotografie #ánoLampemesteren a možno tu uvidíte svoj domov!