Louis Weisdorf

Narodený: 29. marca 1932 v Kodani - 2021
Známe diela: Konkylie (1964), Facet (1966), Turbo (1967) a Multi-Lite pre GUBI (1974)
Vzdelanie: architekt a priemyselný dizajnér (Dánska kráľovská akadémia výtvarných umení, škola architektúry v rokoch 1949 - 1954)

Dánsky dizajnér a architekt Louis Weisdorf už na začiatku svojho života zistil, že má silný zmysel pre tvar. V spojení s jeho kreatívnym a technickým chápaním dizajnu vytvoril rôzne umelecké návrhy svietidiel. Charakteristickým znakom jeho práce je, že každá jednoduchá lampa je postavená na identických prvkoch, ktoré sa spájajú do závesného svietidla, ktoré chráni oko pred priamym svetlom.

Tento postup je jasne vidieť na svietidlách Konkylie z roku 1967, Facet z roku 1966 a Turbo z roku 1967. Niektoré z jeho diel, ako napríklad Ekko, Facet, Delfinen a Tulipanen, predtým vyrábali dánske výrobné spoločnosti Lyfa a Le Klint.

V roku 1972 vytvoril závesné svietidlo Multi-Lite - jeden z jeho najpopulárnejších návrhov. Od jesene 2016 dánsky výrobca svietidiel GUBI spolupracuje s Louisom Weisdorfom na výrobe tohto závesného svietidla.

Na začiatku svojej kariéry spolupracoval s renomovanými dánskymi architektmi ako Poul Henningsen a Verner Panton. Viac ako 10 rokov pracoval v dizajnérskom štúdiu Tivoli pod dohľadom syna Poula Henningsena, Sørena Henningsena. Počas tohto pôsobenia sa jeho umelecký rukopis podpísal napríklad pod reštauráciu Perlen a zelenú plochu pri javisku pod holým nebom.

Louis Weisdorf sa v roku 1967 stal nezávislým architektom a mal vlastné dizajnérske štúdio na Gammel Strand v Kodani. Tento ateliér zdieľal s mladším bratom Vernera Pantona, Ole Pantonom. V tomto období navrhol predchádzajúcu pokladňu Harbour a Canal Tours. V súčasnosti sa jeho ateliér nachádza vo Fuglebjergu pri Vinstrupe.
Zobraziť 34 z 34 produktov
Zdieľajte svoje fotografie s @lampemesteren
Inšpirujte sa a nechajte sa inšpirovať od jedného jedinečného domova k druhému. Označte svoje fotografie #ánoLampemesteren a možno tu uvidíte svoj domov!