Svietidlá do kuchyne - inšpirácia pre nádherné svetlo



SVIETIDLÁ DO KUCHYNE

V kuchyni trávime veľa času, či už pri odpočinku, práci alebo varení. Preto miestnosť, ako je kuchyňa, potrebuje dobré osvetlenie, ktoré funguje pri všetkých týchto samostatných príležitostiach. Existujú tri druhy osvetlenia, ktoré by mala mať každá kuchyňa - základné svetlo, pracovné svetlo a atmosférické svetlo. Kuchyňa potrebuje dobré osvetlenie, aby ste mali prehľad o samotnej kuchyni a o jej policiach a skrinkách. Máme lampy pre všetky druhy kuchynského osvetlenia a nižšie sme pre vás pripravili niekoľko inšpirácií, ktoré vám pomôžu zistiť, čo sa hodí do vašej kuchyne z hľadiska štýlu, výberu žiarovky a rôznych druhov kuchynského osvetlenia.


CENTRÁLNE OSVETLENIE:
Základné osvetlenie sa často vytvára pomocou stropnej lampy alebo závesného svietidla. Tieto svietidlá vytvárajú základné svetlo v miestnosti, ktoré osvetľuje samotnú miestnosť a zároveň prispieva k atmosfére v kuchyni.

PRACOVNÉ OSVETLENIE:
V kuchyni je nevyhnutné mať dobré pracovné svetlo, pretože to je svetlo, ktoré používate pri príprave jedla na kuchynskej linke. Pracovné svetlo musí účinne osvetľovať pracovný priestor jasnou žiarou a správnou teplotou farieb. Pracovné svetlo môže vychádzať zhora alebo priamo, ale je dôležité vyhnúť sa tieňom, aby sa maximalizovala účinnosť svetla. Pracovné svetlá by mali byť umiestnené nad kuchynskou linkou, sporákom a drezom.

ATMOSFÉRICKÉ SVETLO:
Prispieva k útulnému nádychu charakteru, ktorý možno často kombinovať so základným svetlom pomocou stmievača svetla. Vytvorte v kuchyni fantastickú atmosféru pomocou atmosférického svetla.


Závesné svietidlo do kuchyne - klasické, retro alebo moderné?"
Pokiaľ ide o kuchynský stôl a závesné svietidlá, nezabudnite mať na pamäti výšku zavesenia. Platí pravidlo, že lampy musia byť vo výške 75 - 80 cm nad doskou stola, aby sa zabezpečilo najlepšie pracovné svetlo. Aby ste sa vyhli tieňom, zmerajte šírku plochy a vydeľte ju číslom 3. Výsledok použite na meranie od steny - to je miesto, kde by mal závesný prvok visieť, aby ste sa vyhli tieňom. Samozrejme, toto je len všeobecná rada a môže sa stať, že váš domov potrebuje iné nastavenie. Vždy vás radi kontaktujeme a poradíme vám s montážou a výberom svietidla.

Je dobré namontovať viacero lámp vedľa seba s malou medzerou medzi nimi, pretože sa tým zabezpečí rovnomerná žiara. Pokiaľ ide o použitie závesných svietidiel v kuchyni, existuje veľa možností a sú dostupné v najrôznejších štýloch.

Ph 2/1 závesné svietidlo od Louis Poulsen je skutočnou dizajnovou klasikou, ktorú vytvoril Poul Henningsen. Je to elegantný a nadčasový prívesok s klasickým dizajnom, ktorý sa vďaka svojmu jednoduchému, ale jedinečnému charakteru hodí do mnohých štýlov interiéru.

V rámci rodiny PH existuje mnoho modelov, vrátane klasických, ako je ten na fotografii, a celého radu moderných, nepredvídateľných verzií.

Kolekcia PH prispieva skvelým svetlom vďaka reflexnému systému troch tienidiel. Väčšina svetla smeruje nadol, čím vytvára jemnú a rozptýlenú žiaru.


Foto od nášho milého klienta @valdealma, ktorý ho zverejnil na Instagrame
Kolekcia Beat Light od Tom Dixon je cool a vzrušujúca kolekcia závesných svietidiel inšpirovaná 80. rokmi. Kolekcia je retro, ale zachováva si moderný výraz. Vdýchne kuchyni nový život, najmä ak použijete viacero svietidiel z tejto kolekcie.

Kolekcia od Toma Dixona bola inšpirovaná sochárskou jednoduchosťou mosadze a Beat Light poskytuje vysokokvalitné svetlo. Každá lampa Beat Light je jedinečná vďaka ručnej výrobe z mosadze.

Foto z Pinterestu
Marla zavsna Smoke od Lindby je štýlový a jedinečný dizajn s moderným výrazom, ktorý sa bez problémov hodí nad kuchynský ostrovček. Lampa má tri jedinečne tvarované závesné svietidlá zo skla dymovej farby, ktoré odhaľujú zdroje svetla vo vnútri a zároveň odrážajú okolie. Rôzne tvary vytvárajú zaujímavú dynamiku, ktorá je mimoriadne pútavá a vzrušujúca na pozorovanie. Táto lampa je funkčným zdrojom svetla a estetickým doplnkom vašej kuchyne, ktorý zaručene urobí dojem na vašich priateľov a rodinu.
Svietidlo zavsna od Lindby je moderné a elegantné svietidlo s industriálnym dizajnom, ktoré je obľúbené a veľmi dekoratívne. Charakteristický severský minimalizmus znamená, že svietidlo prispieva do miestnosti ľahkosťou a jednoduchosťou v spojení so surovým a estetickým výrazom, ktorý sa hodí do moderných aj klasických kuchýň. Všetky štyri závesné svietidlá majú krásny zlatý interiér, ktorý prepožičiava svietidlu pocit tepla, útulnosti a domáckej atmosféry, ktorá sa šíri do celej miestnosti.
Zavesné svietidlo Arnik L140 Nikel od Lucande stelesňuje eleganciu, jednoduchosť a funkčnosť v jednom. Svietidlo má moderný a exkluzívny vzhľad, vďaka ktorému je ideálne na montáž nad kuchynský ostrovček. Je tiež neuveriteľne flexibilné, pretože ho môžete zdvihnúť a spustiť, ako uznáte za vhodné, takže vždy budete mať mäkké neoslňujúce svetlo presne tam, kde ho potrebujete. Šesť svetelných zdrojov Arnik vyžaruje krásnu rovnomernú žiaru, ktorá prispieva k príjemnej a lákavej atmosfére, ktorá spája celú rodinu.
Kristian od Lindby je jedinečný a vysoko dekoratívny dizajn do kuchyne. Štyri závesné svietidlá sú stelesnením jednoduchosti a elegancie, pretože pôsobia rustikálne a rafinovane zároveň, vďaka čomu sú ideálne do väčšiny kuchýň. Lampa je neuveriteľne estetická bez ohľadu na to, či je zapnutá, alebo nie, takže zaručene upúta pozornosť vašich hostí bez ohľadu na dennú dobu. Závesné svietidlá vyžarujú teplé biele svetlo, čím vytvárajú útulnú, uvoľnenú atmosféru, ktorá určite udrží vašich priateľov a rodinu v kuchyni.
Stropná lampa Vanessa 4 drevo/biela od Lindby je klasickou kombináciou prírodného teplého dreva, chladných kovových detailov a teplého bieleho tienidla. Táto kombinácia sa úžasne hodí do akéhokoľvek štýlu interiéru, pretože vyžaruje teplo a útulnosť bez ohľadu na to, či je zapnuté alebo nie. Okrem toho sa štyri lampy dajú otáčať a nakláňať, takže máte svetlo vždy presne tam, kde ho potrebujete a chcete. Svetelné tienidlá zabezpečujú mäkké teplé biele kombinované svetlo smerom nahor a nadol, ktoré z kuchyne urobí dokonalé útulné miesto na stretávanie celej rodiny.


LED žiarovky pre kuchynské lampy
LED žiarovky sú skvelé pre kuchynské lampy, pretože vyžarujú príjemné pracovné svetlo, ktoré je ideálne pre túto časť domu. Okrem toho, že LED žiarovky vyžarujú dobré svetlo, sú aj energeticky úsporné, čo sa prejaví na vašich účtoch za elektrinu, a majú dlhú životnosť približne 15 rokov. V kuchyni prispievajú LED žiarovky kvalitným svetlom a vynikajúcim podaním farieb.
Svetelný zdroj LED zabezpečuje kvalitné svetlo a vďaka svojmu farebnému podaniu je ideálny do kuchyne. Žiarovky LED majú tiež skvelú teplotu farieb, čo je v kuchyni dôležité.

 • Pre praktické svetlo je potrebné neutrálne biele svetlo s teplotou 3500-400 Kelvinov.
 • Na dosiahnutie atmosférického svetla potrebujete teplé biele svetlo s teplotou 2600-2900 Kelvinov.

  Kuchyňa potrebuje teplé matné svetlo s dobrým podaním farieb, aby ste videli pripravované jedlo. V našej kolekcii máme rôzne lampy so zabudovanými LED žiarovkami alebo s možnosťou pridania LED žiarovky, takže neváhajte a ponorte sa do našej širokej ponuky kuchynských lámp.

 • VP1 od značky &Tradition je naozaj krásny a štýlový prívesok, ktorý má moderný vzhľad, ale stále veľmi klasický dizajn, ktorý sa dobre hodí do škandinávskej domácnosti.

  Tu vidíte svietidlo v matnej bielej farbe, avšak tento prívesok sa dodáva celkovo v 14 elegantných farbách. Ide o lampu, ktorá poskytuje naozaj dobré osvetlenie v kuchyni, a zároveň vám svojím nádherným dizajnom rozžiari deň. Kvetináč dodáva svojmu okoliu teplé svetlo, ktoré sa dokonale hodí do miestnosti, akou je kuchyňa.

  Obrázok je od nášho milého zákazníka @homehappydk, ktorý tento obrázok zverejnil na Instagrame
  Táto lampa je flexibilná a funkčná, čo sú dve slová, ktoré sa k miestnosti, ako je kuchyňa, naozaj hodia. Závesné svietidlo Aim v čiernej farbe od značky Flos je svietidlo, ktoré sa dá výškovo plynule nastaviť, čo vám pomôže prispôsobiť sa vašim potrebám osvetlenia.

  Toto jednoduché a nádherné závesné svietidlo je ideálne do kuchyne ako pracovné svetlo, ako aj ako centrálne osvetlenie. Okrem toho má tento fantastický závesný prvok integrované LED svetlo, ktoré je zdrojom svetla, ktoré sa v kuchyni najlepšie uplatní, pokiaľ ide o pracovné osvetlenie.

  Obrázok je z Pinterestu  
  Séria Zero je štýlová, minimalistická a klasická séria, ktorá sa ľahko hodí do každej miestnosti v domácnosti. Ide o svietidlo, ktoré sa dodáva v rôznych veľkostiach a farbách. Závesné svietidlo Zero S1 LED od tejto značky LIGHT-POINT a vytvára svetlo, ktoré sa šíri smerom nadol a po kuchynskom stole. Séria Zero pozostáva zo svietidiel LED, ktoré poskytujú dokonalé osvetlenie na prácu pri kuchynskej linke alebo kuchynskom ostrovčeku.

  Séria Zero je k dispozícii v 4 rôznych veľkostiach, ako aj farbách vrátane čiernej, zlatej, bielej a mocca.

  Obrázok je z Pinterestu
  Nový výrobok od značky Louis Poulsen, Dooo Wop, ktorý sa dodáva v mosadznom, cobrovom a oceľovom prevedení, ktorý je naozaj vhodný do kuchyne. Je to nenáročný a jednoduchý prívesok, ktorý generuje život a dodáva interiéru závan sviežeho vzduchu.

  Ide o závesné svietidlo, pri ktorom si môžete vybrať LED žiarovku, ktorá zlepší svetelný výsledok v kuchyni. Je to svietidlo, ktoré poskytuje dobré, mäkké a zostupné osvetlenie v miestnosti a biely lakovaný vnútrajšok tienidla mu dodáva vnútorný reflektor. Samotné tienidlo prispieva k osvetleniu smerom nahor, ktoré sa odráža do tienidla, ktoré ho zároveň posiela smerom nadol. Toto je dokonalá lampa do kuchyne.

  Obrázok je z Pinterestu
  Lampa, ktorá pripomína tú na obrázku, je Stropná lampa Solo Square, ktorá je od značky LIGHT-POINT. Je to krásne a jednoduché svietidlo, ktoré je úplne ideálne do kuchyne. Stropné svietidlo sa dodáva v čiernej, zlatej a bielej farbe a v okrúhlom tvare, ktorý prispieva k jeho nenápadnému a jednoduchému dizajnu. Okrem toho má zabudovaný zdroj osvetlenia LED, čo je svetlo, ktoré sa v kuchyni najlepšie osvedčí.

  Ďalším skvelým stropným svietidlom do kuchyne je séria Focus od spoločnosti LIGHT-POINT, ktorá prostredníctvom zabudovaného LED zdroja osvetlenia vysiela teplé biele svetlo. Ide o svietidlo, ktoré dáva veci do centra pozornosti, čo sa skrýva aj v názve svietidla. Má jednoduchý a štýlový dizajn, ktorý sa hodí na mnohé miesta v dome.

  Obrázok je z Pinterestu


  Zvážte svoje svetlo v kuchyni; stropné svietidlo, závesné alebo nástenné svietidlo

  Existuje nespočetné množstvo možností osvetlenia kuchyne, ako sú stropné lampy, závesné alebo nástenné svietidlá. Na vytvorenie dobrého pracovného prostredia v kuchyni je potrebné zvážiť veľa praktických vecí, ale všetko samozrejme závisí od vašich prianí a potrieb. Pri zvažovaní možností osvetlenia je dôležité zohľadniť, ako je kuchyňa zariadená.

  Nástenné svietidlá sú v súčasnosti veľmi obľúbené, pokiaľ ide o výzdobu interiéru v kuchyni. Je to lampa, ktorá je mimoriadne praktická, pokiaľ ide o kuchyňu, pretože sa často dá otáčať, presúvať a nakláňať podľa toho, kde v kuchyni potrebujete svetlo. Nástenné svietidlo vám umožní získať svetlo presne tam, kde by ste mohli pracovať alebo variť. Nástenné lampy sú moderné a flexibilné kuchynské svietidlá.

  Závesné svietidlá sú najpreferovanejšími svietidlami, pokiaľ ide o osvetlenie kuchyne. Pri výbere závesného svietidla je dobré vybrať tienidlo, ktoré nie je príliš veľké, pretože môže rýchlo začať prekážať. Stropné lampy sú praktické a ľahko sa s nimi manipuluje, stačí ich namontovať na strop a potom sa už o seba postarajú samy. Pri výbere osvetlenia v kuchyni je dôležité, aby bolo svietidlo flexibilné.

  Je naozaj dôležité dôkladne zvážiť osvetlenie v kuchyni, pretože svetlo musí byť dobré na prácu, ako aj na všeobecné osvetlenie celej kuchynskej linky. Okrem toho kuchyňa potrebuje aj centrálny zdroj osvetlenia, ktorý poskytuje všeobecné a okolité svetlo pre celú kuchyňu.

  Ak potrebujete flexibilitu a funkčnosť, 265 nástenné svietidlo od Flos je pre vás ideálnym riešením. Toto nástenné svietidlo je také flexibilné, že môže ľahko nahradiť stropné lampy a závesné svietidlá. Je vybavené dvojmetrovým ramenom, ktoré umožňuje pohybovať svetlom, takže ho budete mať vždy presne tam, kde ho potrebujete.

  Je to vzrušujúce a krásne svietidlo, ktoré sa bez problémov hodí do minimalistickej kuchyne. Nástenné svietidlo 265 sa dodáva v troch farbách: čiernej, bielej a modrej.

  Foto od nášho milého klienta @sofieweinreichengell, ktorý ho zverejnil na Instagrame
  Ďalším flexibilným a funkčným svietidlom je stenové svietidlo 304L40 od Lampe Gras. Táto nástenná lampa je vybavená pohyblivým ramenom, ktoré môžete nastaviť tak, aby ste mali svetlo vždy presne tam, kde ho potrebujete. Je to štýlová a jednoduchá lampa, ktorá sa dodáva v piatich krásnych farbách.

  Lampe Gras má celú kolekciu krásnych nastaviteľných svietidiel, ktoré nám ako spotrebiteľom spríjemňujú a uľahčujú život. Naozaj stojí za to si ju pozrieť. Lampe Gras sa časom stáva len populárnejším a nevyzerá to, že by sa táto trajektória mala v dohľadnej dobe zmeniť.

  Foto od nášho milého klienta @hosmajorskan, ktorý ho zverejnil na Instagrame
  Semi prívesok od dánskej značky GUBI je krásny prívesok s výrazným a milým dizajnom. Je ideálny, ak hľadáte svietidlo, ktoré poskytuje dobré svetlo. Smaltované tienidlo svietidla Semi pendant vyžaruje rozptýlenú a rovnomernú žiaru, ktorá je ideálna pre kuchynské linky a ostrovčeky.

  Toto závesné svietidlo má jedinečný, nadčasový dizajn dostupný v ôsmich farbách a troch veľkostiach, takže si každý nájde niečo pre seba.

  Obrázok z Pinterestu
  Stropné svietidlo Being od Philips Hue je dokonalé stropné svietidlo so štýlovým a jednoduchým dizajnom. Jas si môžete nastaviť sami, čo je praktická funkcia pre základné alebo pracovné svetlo. Na zabezpečenie dokonalého pracovného svetla môžete lampu nastaviť na približne 4000 Kelvinov a lampa je tiež stmievateľná. Ide o funkčnú lampu, na ktorú sa v krátkom čase spoľahnete.

  Stropná lampa Being má mnoho funkcií a vytvára dobré stropné svetlo, ktoré sa šíri do strán. Lampa sa dodáva v čiernej a bielej farbe.
  NÁJDETE TU NAŠU PONUKU KUCHYNSKÝCH LÁMP