Sofie Refer

Narodený: 1975
Vzdelanie: Dánska kráľovská akadémia výtvarných umení, Inštitút produktového dizajnu, skla a keramiky.
Ocenenia: German Design Awards 2019 - "Vynikajúci produktový dizajn - víťaz" kolekcia Miira a "Vynikajúci produktový dizajn - špeciálne uznanie" kolekcia Blossi / Elle Decoration Collection 2009 - "Najlepší dizajn na svete" / Wallpaper Design Award 2006 - "Najlepšie svetlo" / Blueprint Magazine 2006 - "Najlepší nováčik" / Homes and Garden - "Najlepší produkt" / The Chicago Athenaeum - "Cena za dobrý dizajn

Sofie Refer je renomovaná dánska dizajnérka svetiel, ktorá založila svoju prvú značku svietidiel Refer + Staer v Kodani v roku 2003, dva roky po svojom medzinárodnom prielome v roku 2001, keď získala cenu "Good Design Award" v Múzeu architektúry a dizajnu Chicago Athenaeum za svoju lampu Mega Lightbulb - a Mega Lightbulb sa odvtedy stala jedným z jej najpopulárnejších návrhov. Rôzne modely v súčasnosti vyrába slávna dánska dizajnérska značka &Tradition.

Návrhy Sofie Refer sú známe tým, že majú hlboké korene v tradícii škandinávskeho dizajnu a sú inšpirované severským svetlom. Refer považuje úctu k prírode a schopnosť vidieť krásu v jednoduchosti za dve kľúčové hodnoty každej dizajnérskej tradície. Refer sa navyše domnieva, že svetlo je najzásadnejším a najsilnejším aspektom interiérového dizajnu, a jej vášňou je vymýšľať nové spôsoby hry so svetlom. Na tento účel využíva niektoré z najnovších technológií na vytváranie jednoduchých, zjednodušených návrhov s elegantným, zmyslovým výrazom a extravagantným nádychom.

V roku 2017 Sofie Refer založila dánsku značku Nuura v spolupráci s Nadiou Lassen a Petrom Østerbergom s cieľom vytvoriť jedinečné, zmyslovo vnímateľné a estetické zdroje svetla, ktoré odrážajú hojnosť a radosť zo severskej prírody. Výsledkom je séria nádherných dizajnov vhodných na akýkoľvek účel v súkromných aj verejných priestoroch, vrátane kolekcií svietidiel Miira, Blossi, Liila, Anoli a Apiales. S lampou Sofie Refer a akýmkoľvek iným riešením od spoločnosti Nuura získate praktický zdroj svetla, ktorý zároveň slúži ako dekoratívny doplnok vášho interiéru, zaručene upúta pozornosť a dotvorí váš existujúci interiér.
Zobraziť 36 z 157 produktov
Zdieľajte svoje fotografie s @lampemesteren
Inšpirujte sa a nechajte sa inšpirovať od jedného jedinečného domova k druhému. Označte svoje fotografie #ánoLampemesteren a možno tu uvidíte svoj domov!