Joan Gaspar

Narodený: 23. septembra 1966
Diela: The Ginger
a Plaff-on zbierky lámp
Vzdelanie: priemyselný dizajn na Artes y Oficios v Barcelone

Spolupráca medzi Joanom Gasparom a Marset sa začala v roku 1996 a odvtedy Gaspar vyvíja nové výrobky a usmerňuje dizajnérsku firmu novými smermi. Už desaťročia je táto firma známa tým, že nie je len priemernou spoločnosťou vyrábajúcou svietidlá, ale skôr inovatívnou dizajnérskou firmou s radom exkluzívnych výrobkov vynikajúcej kvality. Niečo, čo Joan Gasper vždy oceňoval, pokiaľ ide o osvetlenie a dizajn.

Joan Gaspar sa narodil v Barcelone v roku 1966. Tu vyrastal a jeho záujem o navrhovanie a tvorbu svietidiel sa začal rozvíjať v roku 1988, keď začal spolupracovať so spoločnosťou VAPRO SA. Počas svojej kariéry spolupracoval s celým radom dizajnérskych firiem vrátane Roca, Resol, Made Design a Marset. Hoci sa jeho štýl dizajnu neustále vyvíjal, zostal verný svojim minimalistickým začiatkom.

Medzi jeho diela patrí obľúbené nástenné svietidlo Plaff-on
navrhnuté pre spoločnosť Marset. Nástenné svietidlo vyrobené z vysokokvalitného hliníka a ručne fúkaného opálového skla. Kompaktný tvar svietidla ho odlišuje od ostatných a zabezpečuje mäkké osvetlenie každej chodby.
Zobraziť 36 z 63 produktov
Od 40. rokov 20. storočia vyrába spoločnosť Marset svietidlá na základe svojej definície dobrého dizajnu: výrobok s klasickými líniami, ktorý vytvára krásnu žiaru s rôznymi efektmi. Táto rodinná španielska firma je známa exkluzívnym sortimentom dizajnovýc
Zdieľajte svoje fotografie s @lampemesteren
Inšpirujte sa a nechajte sa inšpirovať od jedného jedinečného domova k druhému. Označte svoje fotografie #ánoLampemesteren a možno tu uvidíte svoj domov!