Jasper Morrison

Narodený: 1959
Najznámejšie diela: Hannoverská električka, lampa Luxmaster, závesné svietidlá Glo Ball, závesné svietidlo Smithfield, skladacia stolička Air, stolík Low Air, hrnce a panvice pre Alessi
Vzdelanie: Dizajnér z Kingston Polytechnic Design v Londýne.                    

História
Jasper Morrison sa narodil v Londýne I 1959 a je dizajnérom lampy Luxmaster a závesných svietidiel Glo Ball pre taliansku spoločnosť Flos. Absolvoval bakalárske štúdium dizajnu na Kingston Polytechnic Design School v Londýne a neskôr absolvoval postgraduálne štúdium na The Royal College of Art.

V roku 1986 založil v Londýne svoju dizajnérsku spoločnosť. Začal navrhovať pre veľké spoločnosti ako SCP, FSB, Vitra a Cappellini. V roku 1992 navrhol spolu s veľkou skupinou mladých dizajnérov veľkú sériu domácich spotrebičov pre Cappellini. V roku 1995 dostala kancelária Jaspera Morrisona zadanie navrhnúť novú "Hannoverskú električku", v tom čase najväčšiu svojho druhu v Európe. Prvé vozidlo bolo vystavené na priemyselnom veľtrhu v Hannoveri v roku 1997 a získalo veľké ocenenie za dizajn.

Svietidlá a bytové doplnky od Jaspera Morrisona nájdete na stránke Lampemesteren. Morrison v spolupráci s poprednými značkami vytvoril celý rad úspešných výrobkov od populárnych žiaroviek Glo-Ball od spoločnosti Flos až po inovatívne bytové doplnky od spoločnosti Vitra. Všetky so škandinávskym a minimalistickým dizajnom, ktorý bez problémov zapadá do moderného interiéru.
Cone Base Clock - Vitra
Očakáva sa v: 150 - 180 dní
Rotary Tray White - Vitra
Očakáva sa v: 150 - 180 dní
Zobraziť 36 z 54 produktov
Zdieľajte svoje fotografie s @lampemesteren
Inšpirujte sa a nechajte sa inšpirovať od jedného jedinečného domova k druhému. Označte svoje fotografie #ánoLampemesteren a možno tu uvidíte svoj domov!