Vonkajšie svietidlá Louis Poulsen - zoznámte sa s nimi

VONKAJŠIE SVETLÁ LOUIS POULSEN
Už desaťročia je spoločnosť Louis Poulsen na špičke, pokiaľ ide o dizajn a život a funkciu svetla. Spoločnosť Louis Poulsen je známa najmä vďaka dlhoročnej spolupráci s Poulom Henningsenom, ktorý v spolupráci s Louis Poulsen navrhol nespočetné množstvo svietidiel. Princíp troch tienidiel preslávil na celom svete a v zaujímavom a rozsiahlom sortimente Louis Poulsen dodnes nájdete mnohé z obľúbených svietidiel PH. Čítajte ďalej a dozviete sa viac o niektorých vonkajších svietidlách, ktoré nájdete u spoločnosti Louis Poulsen.


PH vonkajšie osvetlenie

PH vonkajšie osvetlenie

Vonkajšie svietidlá PH sa rovnako ako vnútorné svietidlá skladajú z troch tienidiel, ktoré rozptyľujú svetlo a zároveň neoslňujú. Okrem skvelého osvetlenia príjazdovej cesty, terasy alebo záhrady získate aj klasický vzhľad, ktorý sa hodí k akémukoľvek typu architektúry - od klasického rodinného domu až po modernú vilu funkis.

Vonkajšie osvetlenie PH nájdete tu
AJ Garden

AJ Garden

Bezproblémový a štýlový dizajn lampy AJ je známy najmä z hotela SAS Royal, kde bol pôvodne súčasťou celkového dizajnového konceptu Arneho Jacobsena. Séria je k dispozícii aj na vonkajšie použitie, pričom vyžaruje mäkké rozptýlené svetlo pred vašou fasádou, pozdĺž príjazdovej cesty alebo v záhrade.

Vonkajšie svietidlá AJ nájdete tu
Toldbod

Toldbod

Obľúbené svietidlá Tolbod sú samozrejme k dispozícii aj ako vonkajšie nástenné svietidlá. Sú väčšie ako interiérové, ale majú rovnaký vzhľad. Perfektné pri vchodových dverách, na terase a pri vonkajšej kuchyni a grile.

Pozrite si lampy Toldbod tu
Flindt

Flindt

V poslednom čase sa Flindt stal hitom pre interiér aj exteriér. Okrúhly tvar lampy je ideálny na rozbitie ostrého výrazu vily Funkis. Nástenné svietidlo navrhol Christian Flindt a získalo ocenenie "Lampa roka" v súťaži Design Awards 2019.

Pozrite si svietidlá Flindt tu
Bysted Garden

Bysted Garden

Peter Bysted vytvoril túto lampu v roku 1975 s túžbou vytvoriť stĺpik, ktorý by bol nielen krásny sám o sebe, ale zároveň by zdobil svoje okolie. Vonkajšia lampa má okrúhly symetrický dizajn so štyrmi kruhmi, ktoré odrážajú svetlo smerom nadol a vytvárajú okolo lampy kruhy a vzory.

Pozrite si záhradné lampy Bysted tu
Skot

Skot

Lampa Skot je stará známa lampa, ktorú navrhol Lauritz Knudsen začiatkom 20. storočia. Účel lampy bol pôvodne určený pre väčšie lode a námorný priemysel, kde je jej tvar a vzhľad úplne dokonalý. Odvtedy sa lampa hojne využíva aj v iných súvislostiach a často ju uvidíte na polovičnej stene pozdĺž príjazdovej cesty, v dielni a v neposlednom rade na dome okolo vchodových dverí aj pri nich.

Se Skot lamperne her
Albertslund

Albertslund

Pravdepodobne ste už na uliciach videli nástenné svietidlá Albertslund. Často ho uvidíte umiestnené pri verejných budovách, múzeách a podobne. Vonkajšie osvetlenie navrhol Jens Møller-Jensen ešte v roku 1963 pre obytnú štvrť v Albertslunde. Nástenné svietidlo má minimalistický vzhľad s nádychom retro, nástenné svietidlo, ktoré sa hodí k mestskému domu, letnému sídlu aj k výkladu obchodu.

Pozrite si svietidlo Albertslund tu
Nyhavn

Nyhavn

Lampu Nyhavn navrhli Alfred Homann a Ole V. Kjær. Kjær. Široké tienidlo lampy zabezpečuje svetlo smerujúce nadol, príjemné a so širokým lúčom. Vnútorná strana tienidla je matne bielo lakovaná, aby odrážala mäkké a rovnomerné svetlo pre vaše vonkajšie prostredie.

Pozrite si lampy Nyhavn tu


Vonkajšie svietidlá Louis Poulsen v priebehu vekov


V priebehu rokov sa objavilo niekoľko vonkajších svietidiel od spoločnosti Louis Poulsen. Ak máte vonkajšie svetlo, ktoré tu nie je uvedené, vždy sa môžete obrátiť na náš zákaznícky servis. Niektoré staršie modely sú stále v ponuke, zatiaľ čo iné sa prestali vyrábať. Ak potrebujete náhradný diel, je to často možnosť - a my vám radi pomôžeme, pokiaľ to bude možné.


LOUIS POULSEN VONKAJŠIE SVETLÁ


Stena PH - dizajnová klasika


Stena PH je azda jedno z najikonickejších vonkajších nástenných svietidiel. PH wall Copper je vyrobené z neošetrenej medi, čo znamená, že časom získa krásnu patinu. Tento proces môže prebiehať už v čase, keď výrobok dostanete.

Vonkajšie svietidlá PH


Od spoločností Poul Henningsen a Louis Poulsen dnes nájdete 3 vonkajšie svietidlá PH. Ikonické svietidlo PH Wall v medenej farbe a štýlové a klasické svietidlo PH 3-2½ Wall Black, ktoré je k dispozícii aj ako stĺpik.
Konštrukcia systému troch tienidiel posiela väčšinu svetla smerom nadol. Vonkajšie svietidlá PH sú z vnútornej strany biele pre rozptýlené a príjemné svetlo.

Vonkajšie nástenné svietidlá PH - vyberte si to správne pre svoj dom


Ak chcete zavesiť vonkajšie svietidlá PH, vyberte si také, ktoré najlepšie ladí s exteriérom vášho domu. Čierna farba je bezpečnou voľbou a hodí sa k čistým tehlovým farbám, ako je biela alebo sivá. Ak bývate v klasickom tehlovom dome s červenými alebo hnedastými tehlami, medené nástenné svietidlo bude vyzerať skvele s teplými odtieňmi domu.

Vonkajšie svietidlá PH - umiestnenie


Umiestnenie svietidiel PH závisí výlučne od vkusu a od toho, ako dom vyzerá zo všetkých strán. Klasikou je zavesiť jedno pri vchodových dverách. Niektorí ľudia sa rozhodnú viesť ich po celom obvode domu a iní ich umiestnia na terasu. Stĺpik PH je ideálny na príjazdové cesty, chodníky alebo ako dodatočné osvetlenie na terase.