UMAGE - Jednoduchá krása

Všetko sa začalo lampou a stretnutím. Vošiel do obchodu s historickými predmetmi, aby si pozrel lampu svojho otca - lampu, ktorú nevidel 30 rokov. Dizajn s koreňmi v 70. rokoch minulého storočia, keď bol dizajn lámp všelijaký. Vzrušujúce obdobie, pokiaľ ide o dánsky dizajn.

Lampy otca Sørena Ravna Christensena boli navrhnuté tak, aby sa dali zložiť do plochého obalu - koncept, ktorý sa ukázal ako pokračovateľ jeho syna, majiteľa spoločnosti UMAGE. Spoločnosť UMAGE navrhla 10 nových svietidiel na tomto princípe, ale potrebovala niečo, čo by ich prenieslo z fázy návrhu do fázy výroby. Tu prišiel na scénu Jacob Nannestad. Prvých 10 svietidiel sa prestalo vyrábať, ale rýchlo po nich nasledovali tri svietidlá, ktoré naďalej patria medzi najobľúbenejšie výrobky značky.


Cieľom UMAGE bolo vytvoriť prístupnejšiu značku, ktorá by sa zamerala na krásne obaly a výrobky s vysokou mierou flexibility. Inými slovami, výrobky UMAGE vám umožnia byť dizajnérom vo vašej vlastnej domácnosti.

Všetky lampy UMAGE nájdete tu


Prečítajte si viac o troch lampách, ktoré boli ústredným prvkom veľkého úspechu spoločnosti UMAGE:
2018: 10 rokov UMAGE

Ich 10-ročné výročie je oslavou nielen značky, ale aj pocty konceptu.

V spoločnosti UMAGE ide o to, aby sa urobila ďalšia míľa. Celý proces navrhovania prebieha priamo vo firme, aby sa zabezpečilo, že do všetkých aspektov fázy navrhovania sa vloží trochu viac úsilia. Týka sa to všetkého od prvých ťahov dizajnu až po výber farby a obalu.

UMAGE - všetko o životnom prostredí

Spoločnosť UMAGE navrhuje svoje výrobky s ohľadom na životné prostredie a veľmi dbá na svoje zdroje a robí všetko pre to, aby ich nevyčerpávala. Ak dokáže žiť dlhé roky, nemala by sa len tak vyhodiť - stačí sa pozrieť na lampu otca Sørena Ravna Christensena ako na príklad.

V roku 2018 spoločnosť UMAGE uviedla na trh novú kolekciu: Nábytok Feelings. Kolekciu krásneho nábytku s mestským, škandinávskym vzhľadom. Rovnako ako prirodzený výraz, ktorý nájdete v ich lampách, aj táto kolekcia nábytku sa hrdo drží svojich hodnôt. Ide v nej o spojenie robustných prírodných materiálov s ich definíciou mestského dizajnu. UMAGE je jednoduchý a krásny dánsky dizajn za dostupné ceny. Do budúcnosti je ich poslaním spájať život vo veľkomeste s nadčasovým dizajnom a pokúsiť sa urobiť život ľudí jednoduchším a krajším.

Dobrý dizajn by mal byť krásny a vydržať mnoho rokov do budúcnosti. Mal by vyčarovať určitý pocit a atmosféru, ktorá sa hodí kamkoľvek - a stále má zmysel.


<font color="#888888" size="+2"><center>Viac osvetlenia od UMAGE</font>

Viac osvetlenia od UMAGE

ASTERIA MOVE - Søren Ravn Christensen, 2021

Stolná lampa Asteria Move je krásna, štíhla, minimalistická lampa v prenosnom vyhotovení. Vstavanú batériu možno ľahko nabiť pomocou priloženého USB kábla a po nabití si lampu môžete vziať kamkoľvek chcete. Použite ju na príjemnú žiaru v obývačke, dočasné svetlo na čítanie alebo nočné osvetlenie. Vyberte si z troch úrovní jasu a svetlo nastavte pomocou tlačidla na základni lampy. Lampa svieti až 35 hodín na plné nabitie v závislosti od zvoleného jasu.

Asteria Move podporuje bezdrôtové nabíjanie. Ak máte doma nabíjaciu jednotku Qi (bezdrôtovú nabíjačku), môžete lampu nabíjať tak, že ju na ňu položíte.

Prívesok Hazel - Jacob Rudbeck, 2021

Prívesok Hazel bol inšpirovaný tvarom lieskového orieška. Svietidlo je vyrobené z ocele s čiernou povrchovou úpravou a podstavca s mosadznou povrchovou úpravou. Táto kombinácia dodáva svietidlu moderný škandinávsky výraz, ktorý sa krásne hodí do väčšiny domácností. Zabudovaný zdroj svetla LED je ukrytý za bielym difúzorom, čo zaručuje príjemné a rovnomerné svietenie. Perfektne sa hodí na osvetlenie jedálenského stola, kde teplé stropné svetlo osvetľuje srdce domova. K dispozícii v dvoch veľkostiach, takže si môžete nájsť dokonalú lampu na osvetlenie jedálenského stola, kuchynského stola alebo zákutí vášho domova.