Stĺpiky - lampy pre vašu záhradu a príjazdovú cestu!

Po zdanlivo nekonečnej zime strávenej vnútri konečne prišla jar a je čas opäť vyjsť von a starať sa o záhrady. Možno je čas urobiť nejaké zmeny? Pri úprave záhrady a príjazdovej cesty patrí výber dlažby a rastlín k najdôležitejším, ale my v Lampemesteren si myslíme, že najdôležitejšou voľbou zo všetkých je to, akú lampu použijete. Tento článok ponúka niekoľko inšpirácií pre vonkajšie osvetlenie.

Najskôr si osviežme znalosti niektorých pojmov! V našom obchode nájdete množstvo slov, ktoré znamenajú to isté: stĺpik, stojaca lampa a cestné lampy - teda lampy, ktoré sa umiestňujú do zeme. Je len na vás, či ich chcete umiestniť do záhrady, na príjazdovú cestu alebo na záhradný záhon.

Ak si chcete len prezrieť našu ponuku vonkajších lámp, môžete tak urobiť priamo tu.

Alebo pokračujte v čítaní - možno sa necháte inšpirovať!

Stĺpik Toldbod 155 od spoločnosti Louis Poulsen

Stĺpik Toldbod 155 od spoločnosti Louis Poulsen

Svietidlo Toldbod v edícii so stĺpikom je klasické vonkajšie svietidlo v slávnom dizajne Toldbod. Prvú lampu Toldbod - 290 - navrhla spoločnosť Louis Poulsen A/S v roku 1983, po nej nasledovala 155 v roku 2006 a 120 v roku 2009. Dizajn bol založený na elipsovitom reflektore Poula Henningsena.

Vonkajšia lampa Toldbod by vyzerala úžasne pozdĺž príjazdovej cesty, ale úprimne povedané, rovnako dobre by mohla fungovať aj sama o sebe na záhradnom záhone. Kolekcia Toldbod outdoor ponúka aj stenové lampy, takže lampy vo vašej záhrade môžu ladiť s tými pri vchodových dverách.

Stĺpik Toldbod 155 je k dispozícii v čiernej a hliníkovej farbe a vo vašej záhrade alebo na príjazdovej ceste bude vyzerať úžasne.

Prezrite si lampy priamo tu.

Stĺpik Samson od spoločnosti David Super-Light

Stĺpik Samson od spoločnosti David Super-Light

Spoločnosť David Super-Light A/S vytvára klasické a krásne vonkajšie svietidlá. Sú navrhnuté a vyrobené v Dánsku a verte nám, keď hovoríme, že tieto lampy zvládnu akékoľvek počasie. Na výber je množstvo modelov podľa toho, aký štýl sa vám páči. Klasický Samson Mini Bollard by sa hodil na drvivú väčšinu príjazdových ciest a záhradných záhonov, ale Mike, Thomas alebo Felix lampa môže byť viac podľa vašich predstáv.

V každom prípade si môžete prezrieť všetky naše vonkajšie svietidlá od spoločnosti David Super-Light priamo tu!

Stojan na kocky od spoločnosti LIGHT-POINT

Stojan na kocky od spoločnosti LIGHT-POINT

Cube je neuveriteľne obľúbená lampa, ktorá je k dispozícii v rôznych verziách, vrátane niektorých na vonkajšie použitie! Tento stĺpik od spoločnosti LIGHT-POINT ponúka známy dizajn Cube a je to neuveriteľne krásna lampa, ktorá poskytuje vynikajúce osvetlenie. Stĺpik je k dispozícii v čiernej, bielej a striebornej farbe, nehovoriac o nástennej verzii, takže môžete svoje vonkajšie svietidlá čo najjednoduchšie zladiť.

Cube sa dokonale hodí do moderných minimalistických domácností, kde by štíhla a elegantná lampa skutočne zažiarila, čo však neznamená, že lampa nie je dostatočne univerzálna, aby sa hodila aj všade inde.

Prezrite si vonkajšie lampy Cube tu.


Rørhat z LIGHT-POINT

Rørhat z LIGHT-POINT

Ďalším príkladom nádhernej vonkajšej lampy je Rørhat. Rørhat je ďalšia lampa LIGHT-POINT, ale jedinečnosť tohto výrobku spočíva v tom, že sa dá použiť ako nástenná lampa, ako aj ako lampa do zeme - stačí si kúpiť držiak skonštruovaný špeciálne pre túto lampu. Vďaka tomu môžete vytvoriť klasický a jednotný vzhľad.

Rørhat ponúka príjemné svetlo smerujúce nadol a je k dispozícii v množstve rôznych verzií podľa toho, aký štýl sa vám páči. Vďaka svojim oblým tvarom sa svietidlo Rørhat hodí najmä do starších meštianskych domov alebo na nádvoria vidieckych sídiel. Napriek tomu si skutočne myslíme, že bude vyzerať fenomenálne bez ohľadu na to, kam ho umiestnite.

Eggy Pop od spoločnosti Cph Lighting

Eggy Pop od spoločnosti Cph Lighting

Chcete niečo iné a trochu bláznivé? Potom je vonkajšia lampa Eggy Pop určite tou správnou voľbou pre vás! Takmer futuristický vzhľad lampy pomohol jej popularite a v záhradách a na záhradných záhonoch už nie je ničím výnimočným. Eggy Pop poskytuje vynikajúce osvetlenie a môže byť umiestnená samostatne alebo v skupine, v závislosti od vašich vlastných preferencií. Je to zábavné a útulné riešenie, ktoré určite vyvolá rozhovory s vašimi susedmi.

Eggy Pop nájdete tu.


Dúfame, že ste v tomto článku našli inšpiráciu pre svoje záhradné záhony a príjazdové cesty a že sa cítite pripravení na modernizáciu vonkajšieho osvetlenia túto jar. Po inštalácii lámp sa už stačí len pohodlne usadiť a relaxovať s pohárom dobrého nápoja podľa vlastného výberu a obdivovať svoje nové lampy.
Pozrite si alternatívne záhradné a príjazdové lampy tu Prajeme príjemnú zábavu!