Ocenené návrhy

Ocenený dizajn

iF Design Award, Compasso d'Oro, Red Dot Award a Bobedres Design Awards. Existuje mnoho ocenení, ktoré môžete získať, ak vytvoríte dobrý dizajn - tu si môžete prečítať príbehy o prestížnych oceneniach a pozrieť si svietidlá, ktoré ich získali.

Ocenené lampy v Lampemesterene

Každoročne sa na celom svete udeľujú ceny za dizajn a najlepšie z najlepších inovatívnych produktov sú ocenené cenami a trofejami. Mnohé uznávané ocenenia za dizajn označujú tých, ktorí tak či onak určujú smer, ktorým sa bude profesia dizajnéra uberať - a ocenenia sú prestížnou pečaťou kvality dizajnu, vďaka ktorej sa dizajnéri môžu nazývať ocenenými.
 
Ako jedna z najväčších spoločností zaoberajúcich sa osvetlením máme v ponuke širokú škálu svietidiel, ktoré v priebehu rokov získali ocenenia - a v článkoch nižšie si môžete prezrieť mnohé ocenené modely, ktoré inšpirujú a zvádzajú, a môžete si prečítať o rôznych oceneniach a ich význame!

IF DESIGN AWARD

Ocenenie iF Design Award je historické, prestížne a staré ocenenie za dizajn - v skutočnosti predbehlo ocenenie Red Dot Award o dva roky, keď bolo prvýkrát udelené v roku 1953, čím sa stalo najstaršou nezávislou inštitúciou v oblasti dizajnu na svete. Konkurencia je tvrdá a v roku 2022 muselo o víťazstvo tvrdo bojovať 11 000 návrhov z 57 rôznych krajín.

Inštitúcia bola založená na podporu a inšpiráciu priemyselného dizajnu v Nemecku 50. rokov 20. storočia, ktoré sa stále borilo s následkami vojny. V Hannoveri, ktorý si britské okupačné sily vybrali za západonemecké obchodné centrum, spojil podnikateľ Philip Rosenthal sily s BDI (Bundesverband der Deutschen Industrie) a Hannover Messegesellschaft a založil iF e.V - čo bola skratka pre Die Gute Industrieform - a neskôr Industrie Forum.

Spoločnosť iF pomohla zmeniť význam nemeckého dizajnu na to, čo poznáme dnes: odolný, premyslený a precízny. Dnes môžu súťažiť dizajnéri z celého sveta - a medzi výrobcami svietidiel sú víťazmi Light-Point, Santa & Cole a Luisa Prandina!

Pozrite si všetkých víťazov iF Design Award a prečítajte si príbeh tu!

COMPASSO D'ORO

Keď si predstavíte kultové krajiny dizajnu, bezpochyby vám napadne Taliansko. Krajina topánok je od nepamäti priekopníkom v oblasti estetiky a dizajnu - a či už ste nadšencom do automobilov, módy, architektúry alebo osvetlenia, Taliansko má hlbokú a dlhú tradíciu v navrhovaní jedných z najvyberanejších výrobkov v príslušných kategóriách.

Od roku 1954 môžu tí najlepší dizajnéri dvíhať zlatý kompas (Compasso d'Oro) za navrhovanie ikonických, nesmrteľných výrobkov. Alfa Romeo Brera, Fiat 500, písací stroj Olivetti a originálna stolička s fazuľovými vankúšmi sú len niektoré z tých, ktoré získali toto ocenenie - okrem iného aj svietidlá od spoločností Artemide, Luceplan a Flos.

Pozrite si všetkých víťazov ocenenia Compasso d'Oro a prečítajte si príbeh tu!

RED DOT AWARD

Ocenenie Red Dot Award je nepochybne jedným z najprestížnejších ocenení vo svete dizajnu. Už od roku 1955 každoročne vyberá prísna porota tých najlepších - a dnes je toto ocenenie rovnako atraktívne ako pred viac ako 50 rokmi.

Dnes sa udeľuje cena Red Dot Award: Red Dot Award: Značky a komunikačný dizajn a Red Dot Award: V súčasnosti sa udeľuje cena Red Dot Award: Design Concept, ale stále je to Red Dot Award: Dizajn výrobkov je skutočne vyhľadávaný. Tu sa hodnotí inovatívnosť, funkčnosť a životnosť dizajnu daného výrobku, a to 50 odborníkmi, ktorí tvoria porotu Red Dot. O prestížnu pečať kvality, ktorou je známka Red Dot, súťažia dizajnéri z celého sveta.

Ocenenie sa v podstate udeľuje všetkému, čo je navrhnuté inovatívnym a premysleným spôsobom. Svetlomety, bezdrôtové vysávače, kolieska a ohrievače vzduch-vzduch - ale samozrejme sú to lampy, ktoré nás v Lampemesteren mimoriadne zaujímajú. Zo značiek, ktoré predávame, získali ocenenia Nordlux, IP44, Light-Point a Blomus!

Všetkých víťazov ocenenia Red Dot nájdete tu

BO BEDRES DESIGN AWARDS

Ceny za dizajn udeľujú časopisy Bo Bedre, Costume Living a Bolig Magasinet najlepším dánskym dizajnérom a dizajnérskym talentom. Každý rok sa koná veľká prehliadka, na ktorej sú prítomní rôzni dizajnéri, aby si prevzali svoje ocenenia. V rámci Design Awards sa oceňujú výrobky v kategóriách Dizajn roka, Comeback roka, Zelený nápad roka, Nábytok roka, Dizajnér roka, Kreatívec roka, Inovátor roka, Firebrand roka, Talent roka a samozrejme Lampy roka, na ktorých nám v Lampemesteren obzvlášť záleží!

Medzi predchádzajúcich víťazov patria Yuh od Louis Poulsen, Mutatio od Le Klint a Tip od Muuto - a samozrejme mnoho ďalších.

Všetkých víťazov súťaže Bo Bedre Design Awards si môžete pozrieť tu