Nové produkty Louis PoulsenNOVÉ PRODUKTY ZNAČKY LOUIS POULSEN
NOVINKY 2023
Rok 2023 bol veľmi zvláštny a mal temné aj svetlé obdobia. V Európe naďalej zúri vojna, padajú rekordy v horúčavách a mrazoch a veľké oblasti zemegule boli spustošené lesnými požiarmi - ale oslavovali sme aj nových členov v NATO, rozšírenie schengenského priestoru a úplne nové lampy Louis Poulsen
Keglen 175 Stena

Keglen 175 Stena

Skupina Bjarke Ingels Group - známa ako BIG - navrhla pôvodný kužeľ v roku 2017 a v roku 2023 rozšírila sériu kužeľov o nádherné nástenné svietidlo. Nástenné svietidlo je k dispozícii v rovnakých odtieňoch ako pôvodné svietidlá - a možno ho zakúpiť buď s pevnou teplotou svetla zo zabudovaného LED zdroja s teplotou 3000 kelvinov, alebo s technológiou stmievania do tepla. Kónické nástenné svietidlo má rovnaké kónické tienidlo ako variant stolnej lampy s opalizovaným tienidlom, ktoré zaručuje, že vás svetlo z lampy nebude oslepovať.
AJ Garden

AJ Garden

Práve keď sme na jar 2023 začali vykladať terasový nábytok, spoločnosť Louis Poulsen prekvapila všetkých nadšencov svietidiel novými prírastkami do portfólia svietidiel dizajnérskej legendy Arne Jacobsena. Klasická lampa AJ je teraz k dispozícii vo verzii určenej pre vonkajšie priestory. Tvar a silueta sú presne také, ako ich poznáte - teraz však môžete svoj vonkajší priestor obohatiť o krásnu sochu navrhnutú Arne Jacobsenom.

AJ Garden je k dispozícii v rôznych veľkostiach a typoch

Pozrite si ich všetky tu!
AJ - Nové farby

AJ - Nové farby

Okrem aktualizácie záhradných lámp vynikajúcej série AJ zaujme spoločnosť Louis Poulsen aj sadou nových tienidiel pre obľúbené modely. Electric Orange, Soft Lemon, Warm Sand, Dusty Blue a Warm Gray, tak sa volajú a naozaj ich treba zažiť.

Farby pribudli k nástennej lampe AJ, stojacej lampe AJ, stolovej lampe AJ a mini stolovej lampe AJ.

Všetky lampy AJ nájdete tu!
AJ Oxford

AJ Oxford

Okrem všetkých aktualizácií je tu aj nová reedícia starej lampy od Arneho Jacobsena. V roku 1962 navrhol lampu Oxford pre St Catherine's College v anglickom univerzitnom meste - a ak ju navštívite dnes, stále uvidíte krásne lampy používané v učebniach aj v študentských ubytovacích priestoroch.

Reedícia od spoločnosti Louis Poulsen pôvodný dizajn nemení a vy sa teraz môžete stať šťastným majiteľom doteraz prehliadanej lampy Arne Jacobsena. Model je k dispozícii v dvoch veľkostiach a s čiernymi a opálovými tienidlami.

Pozrite si všetky svietidlá tu
Patera Ø30

Patera Ø30

Prívesky Patera sú skutočnou klasikou v sortimente Louis Poulsen od skvelého fínskeho dizajnéra Øivinda Slaata. Nádherné prívesky využívajú geometrický dizajn s kosoštvorcovými bunkami, ktoré odrážajú svetlo smerom nadol - a pôsobivá konštrukcia je typom, ktorý sa stane ústredným bodom interiéru.

Mnohým však chýbala možnosť vlastniť Pateru v menších rozmeroch - a ich modlitby vyslyšal Louis Poulsen, ktorý v roku 2023 vydal špeciálnu verziu s priemerom len 30 centimetrov.

Pozrite si prívesok Patera Ø30 tu!
VL 56

VL 56

Vilhelm Lauritzen pôvodne navrhol VL 56 pre Folkets Hus vo Vesterbro v Kodani. Lampa bola súčasťou celkového umeleckého diela, ktorým sa pre Lauritzena stala budova, v ktorej navrhol všetko od nábytku až po kľučky na dverách - a ak dnes navštívite budovu, ktorá je dnes známa ako hudobný podnik Vega, stále môžete vidieť nádherné prívesky, ktoré sú súčasťou budovy od jej otvorenia v roku 1956.

Vďaka spoločnosti Louis Poulsen môžete teraz vlastniť vlastné závesné svietidlo Vilhelma Lauritzena, ktoré je až na drobné úpravy identické s originálom. Model je k dispozícii v chrómovom a mosadznom vyhotovení.

Obidve tienidlá si môžete pozrieť tu!
Panthella 250 Portable

Panthella 250 Portable

V roku 2023 sa aktualizácie dočkal aj obľúbený prenosný počítač Panthella Portable. Nádherný dizajn, ktorý vytvoril Verner Panton v roku 1971, je jednou z najdôležitejších ikon dánskeho dizajnu a teraz sa vydáva v novej veľkosti pre prenosný variant.

Tienidlo má priemer 250 milimetrov, takže nová Panthella Portable je o niečo väčšia ako tá známa. Lampa je samozrejmým pracovným svietidlom, ale aj nádherným svietidlom na parapete alebo na poličke.

Pozrite si lampu tu!
NOVINKY 2022
Rok 2022 bol pre Dánsko určite bohatý na udalosti! Jej Veličenstvo kráľovná Margrethe II. oslávila 50. výročie svojej vlády a neskôr v tomto roku sa stala najdlhšie vládnucim monarchom. V lete Jonas Vingegaard pôsobivo vyhral Tour de France po fenomenálnom výkone, ktorý vzbudil národnú hrdosť, zatiaľ čo dánske festivaly po dvoch rokoch výluk Corony opäť privítali šťastných návštevníkov. Na jeseň sa dánske mužské národné futbalové mužstvo zúčastnilo na najväčšej a najkontroverznejšej športovej udalosti roka, majstrovstvách sveta vo futbale v púštnom Katare - hoci bez väčšieho úspechu. Ale aj v renomovanom dánskom dizajnérskom dome Louis Poulsen majú za sebou niekoľko rušných mesiacov s viacerými zaujímavými uvedeniami na trh, ako napríklad séria VL Studio, nové stolové lampy NJP Mini, najnovšie lampy PH a nové lampy Keglen a mnoho, mnoho ďalších!"
VL Studio opäť uzrelo svetlo sveta!

VL Studio opäť uzrelo svetlo sveta!

V roku 2022 bola rodina VL Studio v spoločnosti Louis Poulsen po prvý raz revitalizovaná, odkedy ju v 40. rokoch 20. storočia predstavil architekt Vilhelm Lauritzen. Svietidlá boli pôvodne navrhnuté na vytvorenie starého DR Radiohus v Kodani, ktorý bol jednou z Lauritzenových "gesamtkunstwerk"/funkčných budov, kde navrhol všetky interiéry a detaily budovy, vrátane množstva jedinečných svietidiel vrátane VL Studio. Svietidlá boli neskôr stiahnuté z výroby, ale na základe pôvodného dizajnu hlavice a materiálov boli v roku 2022 na trh opäť uvedené svietidlá VL Studio Table/Floor a VL Studio Wall. Svetlá VL Studio sú veľmi podobné závesným svietidlám Radiohus, pretože obe vytvárajú rozptýlené svetlo cez tienidlo z opálového skla, ktoré dokáže v interiéri vytvoriť príjemné a útulné osvetlenie a atmosféru. Svetlá VL Studio sú k dispozícii buď v krásnom matnom čiernom ráme, ktorý svetlám dodáva moderný, grafický a exkluzívny vzhľad, alebo v krásnom mosadznom ráme, ktorý dodá vášmu interiéru teplo a útulnosť.

Pozrite si celý sortiment VL Studio tu
Rodina PH získala ešte viac členov

Rodina PH získala ešte viac členov

Rok 1926 znamenal začiatok revolučného systému troch tienidiel od Poula Henningsena a odvtedy je tento systém východiskovým bodom pre jedinečnú sériu svietidiel pod názvom PH. Tieto svietidlá naďalej patria medzi najvyhľadávanejšie a najexkluzívnejšie v interiérovom dizajne naprieč generáciami a národmi, preto je len prirodzené, že spoločnosť Louis Poulsen pokračuje v uvádzaní nových, vzrušujúcich verzií tohto konkrétneho dizajnu.

V roku 2022 sa séria PH opäť rozšírila v podobe nového závesného svietidla PH 3/3 buď v nádhernej grafickej kompozícii čierneho kovu a opálového skla, v celkom čiernom kove alebo v troch odtieňoch nádherného opálového skla. Okrem toho bol na trh uvedený aj nový prívesok PH 5/5 v rovnakej modernej a exkluzívnej kombinácii matného čierneho kovu a opálového skla alebo len v matnom čiernom kove. Všetky nové závesné svietidlá PH 5/5 a PH 3/3 dokážu dodať dizajnu vášho interiéru trochu viac ostrosti a charakteru vďaka matnému čiernemu kovu a nádhernému trojvrstvovému opálovému sklu, ktoré poskytuje teplé vyžarovanie a mäkké osvetlenie bez oslnenia.
Stolová lampa NJP dostala mladšiu sestru; stolová lampa NJP Mini

Stolová lampa NJP dostala mladšiu sestru; stolová lampa NJP Mini

Louis Poulsen a renomované japonské dizajnérske štúdio Nendo začali prvýkrát spolupracovať v roku 2015 pri tvorbe stolových svietidiel NJP a v roku 2022 táto spolupráca opäť priniesla ovocie. Stolové lampy NJP Mini boli predstavené ako zmenšená verzia stolovej lampy NJP, ktorá je modernou interpretáciou klasickej flexibilnej architektonickej lampy. Nové lampy NJP Mini sú tiež vybavené charakteristickým otvorom na zadnej strane tienidla, ktorý umožňuje plynulé nastavenie organickej hlavy lampy, a keďže rameno sa môže otáčať aj o 342° okolo vlastnej pätice, je mimoriadne jednoduché nasmerovať osvetlenie správnymi smermi.

Vďaka malým rozmerom lampy ju môžete umiestniť kdekoľvek v súkromných aj verejných priestoroch, kde slúži ako funkčný zdroj osvetlenia aj ako dekoratívny prvok. Okrem klasických farieb čiernej, bielej a svetlej hliníkovo sivej sa najnovšie prírastky do rodiny NJP dodávajú aj v novej teplej palete ružovohnedej, jemnej ružovej, petrolejovo modrej a sivej, takže teraz si môžete vybrať zo siedmich úžasných farieb, z ktorých každá dodáva modernému dizajnu nadčasový nádych!

Pozrite si rôzne stolové lampy NJP Mini tu a zvyšok série NJP tu
Keglen získal ďalšie modely

Keglen získal ďalšie modely

V roku 2017 architekti stojaci za projektom BIG Ideas spolupracovali so spoločnosťou Louis Poulsen na prvých lampách Keglen - a v roku 2022 táto spolupráca vyústila do ďalšieho vzrušujúceho vývoja rodiny Keglen v podobe stolových aj stojacích lámp, ktorých jednoduchosť a eleganciu možno preniesť do všetkých typov interiérov. Spoločným znakom všetkých svietidiel Keglen je charakteristické kónické tienidlo so zabudovaným zakriveným tienidlom, ktoré poskytuje krásne a neoslňujúce osvetlenie a zároveň dodáva svietidlu grafickú a jednoduchú estetiku. Kužeľovité tienidlo lampy je tiež vybavené diskrétnym otvorom v hornej časti, ktorý poskytuje mäkké a atmosférické svetlo, ktoré dokáže vytvoriť príjemnú a útulnú atmosféru. Kužeľ je k dispozícii v čiernej aj bielej farbe s matným, mokrým lakovaným povrchom, ktorý sa postará o to, aby odrážal svetlo rovnako dobre, ako sa odovzdáva počas dňa, či už je lampa rozsvietená alebo nie.
Mnoho ďalších noviniek od Louisa Poulsena v roku 2022!

Mnoho ďalších noviniek od Louisa Poulsena v roku 2022!

Okrem vyššie uvedených nových výrobkov nás spoločnosť Louis Poulsen potešila aj radom stolových lámp AJ v nových, krásnych farbách a materiáloch. Ak chcete získať viac informácií o nových farbách v sérii, môžete si prečítať viac tu alebo si nájsť svoju obľúbenú lampu AJ tu. Séria PH5 bola rozšírená aj o rôzne jedinečné odtiene, vrátane pastelových a jednofarebných Pozrite si ich tu. Okrem toho do rodiny pribudli nové lampy Panthella vrátane stolných lámp Panthella Mini a prenosných stolných lámp Panthella Portable v rôznych krásnych farbách.
NOVINKY 2021
S blížiacim sa koncom roka 2021 je tu veľa dôležitých noviniek, na ktoré sa môžete pozrieť. Joe Biden sa stal 46. prezidentom Spojených štátov, dánsky film Druk získal Oscara a Angela Merkelová po 16 rokoch vo funkcii nemeckej kancelárky odovzdala štafetu Olafovi Scholzovi - ale veľa noviniek priniesol aj Louis Poulsen:
Panthella Vernera Pantona oslavuje svoje narodeniny jubilejnými veľkosťami a farbami.

V roku 2021 uplynulo 50 rokov od chvíle, keď legendárny dánsky dizajnér Verner Panton vytvoril lampu Panthella. Keď Panton nakreslil lampu v čase, keď sa na veľkom plátne v Dánsku premietal film Olsenova banda v Jutsku a Ballade på Christianshavn, pravdepodobne nečakal, že bude aj po polstoročí taká populárna.

V roku 2021 bola lampa vydaná v jubilejnej veľkosti s priemerom 320 mm a povrchovou úpravou z metalizovanej mosadze - rovnakou povrchovou úpravou, akú poznáme a milujeme od Panthella Mini.

Najdete tu Panthella 320 a pozrite si Panthella Mini v metalizovanej mosadzi tu!
Prívesok Patera v nových veľkostiach

V roku 2021 sa pozornosť pútajúci prívesok Patera od dánskeho dizajnéra Øivinda Slaatta, ktorý zahŕňa prírodné vzorce a Fibonacciho postupnosť, stal dostupným v novom tvare. Louis Poulsen uviedol na trh pôvabnú organickú lampu v oválnom tvare. Nový tvar znamená, že Patera môže visieť aj v miestnostiach s nižšími stropmi bez toho, aby Øivind Slaatto robil kompromisy vo svojom krásnom organickom a ikonickom dizajne.

Se Patera I Oval variant her!
Flindt Bollard pod holým nebom

Rok 2021 bol rokom expanzie aj vo vonkajšom sortimente Louis Poulsen. Ocenený dizajnér Christian Flindt, ktorý spolupracuje so spoločnosťou Louis Poulsen od roku 2006, získal v roku 2014 cenu ELFORSK za originálny Flindt Bollard a v roku 2021 sa toto svietidlo stalo dostupným aj v záhradnej verzii.

Krásna lampa, ktorá je k dispozícii s povrchovou úpravou Corten a hliník, vyzerá úžasne prakticky vo všetkých vonkajších priestoroch - a to bez ohľadu na to, či chcete, aby osvetľovala záhradu za prímestským živým plotom, na vidieku alebo pred mestským domom. Lampa je k dispozícii s tromi typmi uchytenia, čo robí zo záhradného stĺpika Flindt neuveriteľne flexibilné vonkajšie svietidlo.

Na tomto mieste nájdete inteligentný rad záhradných stĺpikov Flindt!


Louis Poulsen | BIG Ideas - Keglen

Najväčšou novinkou roku 2020 bol nepochybne Keglen, ktorý vytvorila spoločnosť BIG Ideas v spolupráci s Louis Poulsen. Značku BIG Ideas založil v roku 2005 architekt Bjarke Ingels a spolu s architektom Jakobom Langeom, ktorý má na starosti špecializované produkty založené na technológiách, sa snaží vytvárať svietidlá a digitálne produkty, ktoré sa bez problémov začlenia do nášho spôsobu života.

V tomto ohľade je Keglen úspešným príkladom. Lampa sa zrodila s jedinečným a organicky tvarovaným sklom, ktoré sedí ako kvapka vody držaná povrchovým napätím kónického tienidla. Svetlo sa elegantne šíri z prirodzeného tvaru skla - a jeden kužeľ svetla vychádza cez elegantný malý otvor v hornej časti tienidla.

Keglen sa okamžite stal klasikou. Už je k dispozícii v rôznych tvaroch a veľkostiach, všetky v čiernej a bielej farbe.

Nájdite Keglen na našej webovej stránke tu
Oslavujeme 60 rokov prívesku PH 5 s novými živými farbami

Ak prirovnáte dánsky svetelný dizajn k rock n' rollu, Poul Henningsen je Elvis - a to robí z PH 5 najpredávanejší vianočný album Elvisa Presleyho. Takže, samozrejme, dávalo zmysel, aby Louis Poulsen skutočne oslávil túto príležitosť, keď PH 5 v roku 2020 dovŕšil 60 rokov.

Značka osvetlenia predstavila PH 5 v rade nových odtieňov, ako bolo vidieť pri uvedení PH 5 Mini v roku 2017. Závesné svietidlo má rovnako krásny tvar ako vždy a naďalej je sochárskym prejavom rovnováhy umenia a technológie. Svietidlo je najpredávanejším výrobkom v celom sortimente Louis Poulsen - a ikonický tvar je ľahko rozpoznateľný.

Najdite tu krásne nadčasové svietidlo PH 5!
Odštartovanie PH Septima

Nová farebná paleta nebola jedinou dobrou správou pre fanúšikov Poula Henningsena na jeseň 2020 - v sezóne došlo aj k opätovnému uvedeniu značky PH Septima. Lampa má svoj názov podľa jedinečného dizajnu so siedmimi odtieňmi, ktoré striedajú číre a matné tabule borosilikátového skla, a jej svetlo je mimoriadne príjemné.

Pôvodný dizajn svietidla PH Septima bol základom pre PH Artichoke, ale Septima zostáva skutočne jedinečným svietidlom a považuje sa za jedno z najrafinovanejších príveskov Poula Henningsena.

PH septima
Návrat stolovej lampy AJ Mini a závesného svietidla AJ Royal

Keď bol v roku 1960 otvorený hotel SAS Royal, bol to prvý skutočný mrakodrap v Kodani, a keď hostia navštívili Panorama Lounge na 21. poschodí, čakal ich nielen neuveriteľný výhľad na dánske hlavné mesto, ale aj ikonický prívesok AJ. V roku 2020 uplynie 60 rokov od otvorenia hotela a Louis Poulsen túto príležitosť oslavuje opätovným uvedením prívesku AJ - teraz AJ Royal - a stolovej lampy AJ v prevedení Mini. AJ Royal sa dodáva v rôznych farbách a Mini je k dispozícii v klasických odtieňoch aj v troch nových farbách špeciálnej edície.

Stolovú lampu AJ Mini nájdete tu, a prívesok AJ Royal nájdete tu!
OE Quasi Light

V roku 2019 spoločnosť Louis Poulsen privítala vo svojej kolekcii model OE Quasi Light. Lampa bola odhalená na Týždni dizajnu v Miláne, kde značka Louis Poulsen a dánsko-islandský umelec a dizajnér Olafur Eliasson hrdo predstavili jedinečnú geometrickú lampu.

Lampa sa skladá z dvoch vrstiev - hliníkového rámu a polykarbonátovej vložky. Svetlo do jadra smeruje rad LED svetiel a následne sa odráža do miestnosti. Tvar je otvorený interpretácii a jednoduchý pohľad na lampu odhaľuje nekonečné perspektívy. OE Quasi Light je skutočne jedinečná a každý by mal mať možnosť ju zažiť.
Nové rozmery pre Toldbod

Ak ste sa niekedy prechádzali neskoro večer po niektorej z mnohých obytných štvrtí roztrúsených po veľkej Kodani, je pravdepodobné, že ste narazili na vonkajšie svietidlo Ellipse od Poula Henningsena, ktoré osvetľuje cesty a spoločné priestory od roku 1966.

Ellipse bola pôvodnou inšpiráciou pre Toldbod v spoločnosti Louis Poulsen. Lampa má výrazný vzor vďaka elipsovitému tienidlu, ktoré zabezpečuje rovnomerné rozloženie svetla.

Lampa bola v roku 2019 uvedená na trh v štyroch nových veľkostiach: Ø170, Ø250, Ø400 a Ø550. Malé verzie boli uvedené na trh v známych tlmených farbách, ktoré poznáme a máme radi - a veľké vyšli v čiernej a bielej farbe.

Nájdite sortiment Toldbod na našej webovej stránke tu!
Mosadz, mosadz a ešte raz mosadz

Rok 2019 bol pre spoločnosť Louis Poulsen rokom mosadze. Rôzne modely boli potiahnuté zliatinou medi a zinku a klasické modely PH 5, PH 5 Mini a Yuh sú k dispozícii v mosadznom vyhotovení.

Najdete tu Yuh v mosadzi, a najdete tu kolekciu PH!NOVINKY 2018
Na jeseň 2018 uvádza spoločnosť Louis Poulsen na trh rad nových výrobkov a dve limitované edície svietidiel. Niektoré z ikonických svietidiel dostali nové vizuálne vyjadrenie so vzrušujúcimi novými farbami a materiálmi. V ponuke je dokonca úplne nová lampa.

Prívesok PH 5 a prívesok PH 5 Mini v medenej farbe

Svetoznámy jedinečný dizajn svietidiel Soula Henningsena sa oslavuje uvedením na trh svietidielPH 5 a PH 5 Mini v medenej farbe. Pri tejto príležitosti si pripomíname 60. výročie dizajnu PH 5. Aj po šesťdesiatich rokoch od vzniku tejto vizionárskej lampy zostáva jednou z najobľúbenejších. Kombinácia inteligentnej funkcie a jedinečného tvaru urobila z prívesku PH dizajnovú ikonu počas uplynulých šiestich desaťročí - a to je dôvod na oslavu.

Zažite úžasného predstaviteľa revolučného diela Poula Henningsena pre svetelný priemysel, ktoré je upravené tak, aby vyhovovalo požiadavkám tohto storočia. Dobre známy a obdivovaný systém piatich tienidiel, ktorý eliminuje oslnenie, zostáva zachovaný, ale stredné tienidlo dostalo novú medenú povrchovú úpravu. Ostatné tienidlá sú biele. Žiarivá meď ponúka nádherný odraz okolia a dodáva eleganciu každej miestnosti hneď, ako sa do nej nasťahuje.

Táto nová medená povrchová úprava aktualizuje klasický dizajn značky Louis Poulsen a prináša ho do budúcnosti. Závesné svietidlo je ideálne na použitie v moderných štýloch interiérového dizajnu, pretože predstavuje jasný odkaz na jedno z najväčších dizajnérskych období v histórii Dánska. Čistý výraz, ktorý kladie do popredia funkčnosť, zabezpečuje svietidlu status klasiky - vtedy aj dnes - a táto nová verzia závesného svietidla je pripravená ukradnúť srdcia ľudí na celom svete.

Pri svietidle PH5 Poul Henningsen ďalej rozvinul systém troch tienidiel zo svojho predchádzajúceho návrhu z jedného jednoduchého dôvodu: na svet prišli nové žiarovky. Na rozdiel od žiaroviek, na ktoré bol dovtedy zvyknutý, boli tieto matné. Zatiaľ čo systém troch tienidiel mal za cieľ odrážať svetlo smerom nadol, tieto nové žiarovky znamenali, že bolo potrebné vytvoriť osvetlenie aj smerom nahor. Tak ako všetky jeho ostatné žiarovky, aj PH 5 vylučuje oslepovanie v akejkoľvek podobe. S týmto zámerom Poul Henningsen vytvoril lampu roka s piatimi tienidlami. PH 5 odráža svetlo smerom nadol a von do miestnosti - ideálna kombinácia na osvetlenie kuchyne alebo konferenčného stolíka.

V roku 2017 Louis Poulsen vytvoril verziu PH 5, ktorá mala 30 cm v porovnaní s pôvodným závesným svietidlom s dĺžkou 50 cm. Tieto dve verzie dostanú na jeseň tohto roka novú medenú povrchovú úpravu pri príležitosti 60. výročia ikonického dizajnu Poula Henningsena. Vyberte si medzi pôvodnou 50 cm lampou a menším 30 cm príveskom v rôznych farbách. Toto opätovné uvedenie na trh pridáva do kolekcie prvé teplé kovové tienidlo.


Sofistikovaný prívesok Enigma dostal novú podobu

Moderný sofistikovaný prívesok Enigma sa túto jeseň uvádza na trh v novej farbe. Lampa bola pôvodne vytvorená v bielej farbe, ale teraz sa predstavuje v čiernej edícii. Farba dopĺňa minimalistický výraz lampy.

Tvar je inšpirovaný klasickým systémom viacerých odtieňov Poula Henningsena. Závesné svietidlo je novou modernou interpretáciou tohto systému. Plávajúce tienidlá sú jemnou narážkou na revolučné použitie systému viacerých tienidiel Poula Henningsena. Enigma vedie "dobré svetlo" do budúcnosti s rešpektom k dizajnérskej tradícii a dedičstvu spoločnosti Louis Poulsen.

Rovnako ako ikonické svietidlá PH, aj Enigma vytvára mäkké svetlo bez oslnenia. Svetlo smerujúce nadol vytvára príjemnú atmosféru bez ohľadu na to, kam závesné svietidlo pripevníte. Lampa sa dokonale hodí na zavesenie nad jedálenské stoly, chodby a iné obytné priestory, pretože vytvára rozptýlené svetlo a osvetľuje svoje okolie. Závesné svietidlo je už dostupné v bielej farbe v troch rôznych veľkostiach a teraz sa uvádza na trh v čiernej farbe. Bez ohľadu na to, kam Enigmu pripevníte, existuje verzia vo veľkosti dokonale vyhovujúcej vašej miestnosti a potrebám osvetlenia.

Dizajn je ovplyvnený sofistikovanou kombináciou japonského dizajnéra Shoichiho Uchiyama, ktorý ladne využíva tvary, a škandinávskeho minimalizmu. Čierna farba ešte viac prispieva k tejto pútavej kombinácii. Kruhové a filtrované tienidlá nádherne osvetľujú miestnosť, keď je závesné svietidlo zapnuté, zatiaľ čo tienidlá vytvárajú neuveriteľnú siluetu, aj keď svietidlo nie je zapnuté.

Shoichi Uchiyamas je japonský dizajnér, ktorý stojí za kolekciou Enigma. V roku 1972 získal vzdelanie na tokijskom inštitúte YMCA a odvtedy sa špecializuje na produktový dizajn. Za svoju prácu so spoločnosťou Louis Poulsen získal množstvo medzinárodných ocenení za dizajn vrátane cien IF Award a ARC.

Lampa si už našla domovy po celom svete a uvedenie Enigmy v čiernej farbe dáva kolekcii upgrade, ktorý zvyšuje príťažlivosť minimalistickej lampy.


PH Artičok predstavený v brúsenej mosadzi a s gravírovaním

Sochár Artichoke - známejší ako Artichoke - sa uvádza na trh v krásnej jubilejnej edícii s brúsenou mosadzou a vygravírovaným podpisom PH.

V súlade so svojím ikonickým odkazom sa tento prívesok časom prirodzene obnovuje. Klasický obľúbený dizajn zostáva rovnaký - rovnako ako jeho kvalita. Namiesto zmeny dizajnu dostalo svietidlo nový šat z mosadze. Pri tejto príležitosti si Poul Henningsen pripomína 60. výročie vzniku svojej ikonickej lampy.

Už šesťdesiat rokov je Artichoke výrazným prvkom v dánskych a medzinárodných domácnostiach, kanceláriách a verejných priestoroch. V roku 1958 Poul Henningsen vytvoril závesné svietidlo pre reštauráciu Langelinie Pavillon v Kodani, kde môžete dodnes vidieť originálne lampy. Od uvedenia lampy na trh sa považuje za jednu z najikonickejších a najvyhľadávanejších lámp na svete.

Poul Henningsen žil v rokoch 1894 - 1967. Narodil sa v Kodani, kde študoval na technickej škole. Svoje architektonické vzdelanie nikdy nedokončil, ale začal sa venovať tradičnej funkcionalistickej architektúre. V priebehu rokov sa jeho zameranie presunulo z architektúry na osvetlenie, kde zostalo až do konca jeho života. V roku 1925 začal celoživotnú spoluprácu s Louisom Poulsenom, počas ktorej vyvinul revolučný systém troch tienidiel. Poul Henningsen sa celý život snažil optimalizovať umelé svetlo pomocou odrazu a tienenia, aby eliminoval riziko oslepenia. Vyvinul a vytvoril "dobré svetlo", ktoré slúži ako inšpirácia pre nových dizajnérov spoločnosti Louis Poulsen. V súčasnosti je PH jedným z najznámejších a najobdivovanejších dánskych dizajnérov.

Výročná edícia je opatrená vyrytým podpisom PH, Artichoke 1958-2018, Anniversary Edition a má jedinečné sériové číslo. Gravírovaná mosadzná verzia bude k dispozícii len v roku 60. výročia, teda v roku 2018, ale do bežnej kolekcie s gravírovaním bude prijatá od roku 2019.


Zmyslové osvetlenie interiéru a exteriéru s novým nástenným svietidlom Flindt

V spolupráci s Christianom Flindtom vytvorila spoločnosť Louis Poulsen nové interiérové a exteriérové svietidlo. Na trh bude uvedené na jeseň 2018 spolu s ďalšími zaujímavými produktmi.

Štíhla eliptická lampa vytvára zmyslové osvetlenie vďaka schopnosti odrážať svetlo a vytvárať okolo lampy organický žiariaci kruh. Svetlo sa vylieva z hornej časti lampy a vrhá svetlo dole pred lampu. Zároveň prepúšťa kúsok svetla skrz vrchnú časť a vytvára na stene nad lampou tvar polmesiaca.

Samotné svietidlo má kruhový tvar s konkávnymi a konvexnými tvarmi - univerzálny tvar, ktorý svietidlu vtláča klasický a nadčasový pôvab. Je to zároveň jednoduchá a zložitá montážna lampa. Je obojsmerné a kombináciou odrazu svetla a klasického kruhového dizajnu sa dosahuje dokonalá rovnováha medzi zložitosťou a jednoduchou estetikou.

Lampa je vytvorená na vnútorné aj vonkajšie použitie. Narušuje všetky normy, pokiaľ ide o osvetlenie, a prináša výrobok do éry moderného dizajnu výrobkov, ktorý je všestranný a slúži na mnohé použitia. Lampa Flindt umožňuje ľahko nadviazať na škandinávsku tradíciu integrácie prírody do interiérového dizajnu. Lampa sa dá namontovať v interiéri aj exteriéri, čo vám pomôže vytvoriť plynulý prechod medzi interiérom a exteriérom vášho domu.  

Kolekciou Flindt Chistian Flindt nadobro rozšíril svoju zbierku. V roku 2006 začal spolupracovať so spoločnosťou Louis Poulsen a vytvoril stojacu lampu Flindt 220, pedant Flindt 220, stĺpik Flindt a závesné svietidlo Grand. V roku 2003 získal vzdelanie na Århus School of Architecture a od ukončenia štúdia vlastní vlastnú dizajnérsku firmu. Jeho svieže a odvážne návrhy dokazujú, že mu vyhovuje skúšať menej vychodené cesty. Okrem svetelných riešení Christian Flindt vytvára aj nábytok a v tejto kategórii výrobkov získal ocenenia vrátane ceny za dizajn pre Bo Bedre. Za spoluprácu s Louisom Poulsenom získal cenu Bolig Magasinets Design Award.