Lampa Architect-Flexibilné osvetlenie pre celú domácnosťARCHITEKTOVÉ LAMPY
V súčasnosti sú architektonické lampy k dispozícii pre súkromné domy a stále sú obľúbeným riešením pre kancelárie a všeobecné pracoviská. Doma už nemáme takú potrebu mať stôl, keďže väčšina ľudí pracuje na notebooku. Napriek tomu je lampa architect - v rôznych iteráciách - stále základom interiéru a vďaka dôslednému zameraniu na retro dizajn sa jej dostalo novej vlny pozornosti. Škandinávsky dekor naďalej kladie dôraz na funkčný dizajn a ikonickú klasiku. Lampe architekt sa darí, ale v súčasnosti sa v nej namiesto žiaroviek používajú energeticky úsporné LED žiarovky. Stále sa objavuje v nových interpretáciách a my ju naďalej používame v novom kontexte.

Hoci od chvíle, keď architektova lampa prvýkrát uzrela svetlo sveta, uplynulo už takmer 90 rokov, je v modernom interiéri rovnako obľúbená ako kedykoľvek predtým. Bez ohľadu na to, aké sú vaše praktické potreby v oblasti osvetlenia, lampa Architect ich zaručene splní. Podlahové, stropné, nástenné alebo stolové - existuje model pre akékoľvek mysliteľné umiestnenie vo vašej domácnosti. Inými slovami, existuje nespočetné množstvo spôsobov, ako lampu doma využiť.

Pri posteli Ak chcete flexibilné a praktické nočné svietidlo s moderným výrazom, lampa Architect je ideálna voľba. Môžete si vybrať obľúbené Original 1227 wall lamp. Jeho pôsobivý sortiment je dokonca vhodný na použitie vedľa výškových postelí. Ak potrebujete nočné svietidlo, ktoré môžete používať ako svetlo na čítanie, lampa Architect je tou správnou voľbou. Ostré a koncentrované svetlo zaručí, že si nebudete musieť namáhať oči len na čítanie. Navyše získate lampu, ktorá osvetlí celú miestnosť a nebude rušiť vášho partnera, keď bude chcieť spať.

V KUCHYNI Pri výbere lampy do kuchyne je dôležité nájsť niečo, čo vám poskytne dobré svetlo pre váš pracovný priestor. Ak chcete byť flexibilní, ideálnou voľbou je architektonická lampa na stenu alebo strop. 302 stropné svietidlo alebo 213 nástenné svietidlo od Lampe Gras sú robustné a jednoduché riešenia, ktoré poskytujú úžasné svetlo, keď pripravujete obedy alebo večeru.
Kancelária V posledných rokoch zaznamenala domáca kancelária veľké oživenie! Čoraz viac času trávime prácou pre domácnosť, preto je nevyhnutné mať správne svetlo, ktoré vás bude sprevádzať. Značky ako Leucos pochopili toto zadanie a vytvorili kolekciu lámp JJ. Kolekcia zahŕňa závesné svietidlá, nástenné lampy, stojacie lampy a stolové lampy. Posledné menované svietidlo sa vďaka svojim rozmerom a flexibilite hodí najmä do kancelárií, či už doma alebo mimo nich, takže je ideálne na váš pracovný stôl. Všetky lampy v kolekcii sú moderným poňatím klasického dizajnu architektonických lámp a stolové lampy sú tým, čo by sa dalo nazvať klasickou architektonickou lampou.

Stolná lampa JJ je flexibilná ako klasická architektonická lampa, pretože jej ramená a tienidlo sa dajú nastaviť tak, aby svietili do rôznych smerov, takže vždy budete mať k dispozícii potrebné svetlo. Stolné lampy sú tiež vybavené stmievateľným LED svetlom, takže si môžete meniť jas podľa toho, ako vám vyhovuje pracovný čas. Elegantný dizajn sa dodáva v rôznych veľkostiach a farbách s podstavcom aj bez neho, takže si každý nájde model bez ohľadu na svoj štýl a potreby. Ozdobte svoj pracovný stôl touto klasikou: praktickým a dekoratívnym doplnkom vášho interiéru, ktorý nikdy nevyjde z módy.

Chcete si pozrieť jedinečnú kolekciu JJ od spoločnosti Leucos? Nájdete ju tu
V OBÝVACEJ IZBE Potrebujete dobré svetlo v spojení s usporiadaním vášho gauča alebo vybraného kresla, v ktorom sa najradšej schúlite s pletenými vecami alebo dobrou knihou. Archi od spoločnosti Nordic Living zaručuje neuveriteľne flexibilné svetlo. Lampa má funkciu upínania a možno ju ľahko namontovať na poličku alebo okraj stola, nehovoriac o tom, že v prípade potreby ju možno opäť premiestniť. Lampa je k dispozícii v rôznych farbách a hodí sa do všetkých štýlov interiéru.

V DETSKEJ IZBE Stôl v detskej izbe by mal byť správne osvetlený, aby si dieťa mohlo robiť domáce úlohy, cvičiť sa v kreslení alebo pracovať na iných malých tvorivých projektoch. Stolná lampa typu 75 je klasická stojaca lampa architekt, ktorá je k dispozícii v rôznych pútavých farebných kombináciách. Stolná lampa Type 75 je dekoratívne a praktické riešenie pre detskú izbu, ktoré vyhovuje vám aj vášmu dieťaťu. Jedinečná stolová lampa je k dispozícii v dvoch veľkostiach s maximálnou výškou 50 a 66 cm - veľkosti, vďaka ktorým je lampa vhodná aj na použitie ako lampa na nočnom stolíku.
PRE OSOBNÝ DÉKOR Moderný dekor využíva architektonickú lampu v rôznych nových kontextoch. Jednou z pútavejších a kreatívnejších interpretácií je obrovská lampa architekt: Tolomeo Mega podlahová lampa. V kolekcii Tolomeo od spoločnosti Artemides sa nachádzajú niektoré z najobľúbenejších architektonických svietidiel a od svojho uvedenia na trh v roku 1987 získala táto kolekcia nespočetné množstvo ocenení.

Táto výrazná stojacia lampa ponúka výšku a rozsah, ktoré vám umožnia umiestniť ju nad jedálenský stôl alebo ju použiť na osvetlenie konferenčného stolíka. Nie je potrebná žiadna montáž na steny alebo strop, takže lampu ľahko začleníte do svojho existujúceho interiéru. Rovnako ako menšie architektonické lampy je svetlo z mega lampy nastaviteľné, takže ju možno jednoducho použiť, ak chcete posunúť jedálenský stôl, aby sa k nemu zmestilo viac hostí na večeru. Lampa vytvára voľnosť vo vašom interiéri a prispieva k jedinečnému výrazu, ktorý určite urobí dojem.  


REVOLUČNÁ STOLNÁ LAMPA Z 20. ROKOV 20. STOROČIA Francúzsky inžinier Bernard Albin-Gras navrhol začiatkom 20. rokov 20. storočia revolučnú stolnú lampu s nastaviteľným ramenom a guľovým kĺbom. V nasledujúcich rokoch sa jeho vynález rozšíril v kanceláriách, laboratóriách, pracovniach a na ďalších miestach, kde bolo potrebné flexibilné pracovné svetlo. Lampa sa stala hitom medzi architektmi a v ich komunite sa rozšírila ako požiar - odtiaľ pochádza aj jej názov. Bernard Gras predal práva na svoju lampu a vtedy sa začala vyrábať prvá lampa Gras.

V roku 1932 iný inžinier, menom George Carwadine, vymenil nastaviteľné guľové kĺby za pružinový systém pozostávajúci zo štyroch pružín, ktoré sa mohli pohybovať bez straty polohy. Tienidlo sústredilo svetlo na pracovnú plochu, zatiaľ čo ťažká základňa vytvárala stabilitu - dokonca aj pri použití celého rozsahu lampy. O niekoľko rokov neskôr sa lampa začala vyrábať ako "Anglepoise 1208", ku ktorej neskôr pribudla elegantnejšia "Anglepoise 1227", ktorá sa vyrába a predáva dodnes.

Lampa architekta už nie je oranžová retro lampa, ktorá bola dlhé roky základným prvkom na pracovnom stole. Náš sortiment lámp architect sa môže pochváliť celým radom neuveriteľných interpretácií - niektoré sú vernejšie klasickému retro dizajnu ako iné, zatiaľ čo niektoré ponúkajú škandinávsky výraz vo výbere farieb. Všetky majú spoločné flexibilné rameno a koncentrované svetlo, ktoré sa hodí na použitie v celej domácnosti.

Našu ponuku svietidiel ARCHITECT nájdete TU