Kartell - prvotriedny taliansky dizajn

Kartell - viac ako 70 rokov histórie dizajnu zakoreneného v kultúre, kreativite a špičkových technológiách

V roku 1949 založil Giulio Castelli taliansku dizajnérsku spoločnosť Kartell, ktorej jedinečné návrhy sa rýchlo stali stelesnením uznávanej a vtedy vyhľadávanej značky kvality "Made in Italy". Nižšie sa dozviete viac o vzrušujúcej histórii spoločnosti Kartell, jej jedinečných dizajnoch a svetoznámych dizajnéroch a architektoch, ktorí stoja za pôsobivou šnúrou slávnych dizajnových ikon spoločnosti Kartell.
<hr><font size="+2">HISTÓRIA DIZAJNU SPOLOČNOSTI KARTELL</font>


HISTÓRIA DIZAJNU SPOLOČNOSTI KARTELL

Po takmer 40 rokoch pod Castelliho vládou došlo v roku 1988 Kartell ku generačnej výmene a spoločnosť bola odovzdaná zaťovi Giulia a Anny Castelliovcov, Claudiovi Lutimu, ktorý mal skúsenosti v módnom priemysle, konkrétne v slávnom talianskom módnom dome Versace. V rámci "nového" Kartellu začal Luti sériu spoluprác s talentovanými dizajnérmi a architektmi, ako napríklad Ferruccio Laviani, Philippe Starck, Alberto Meda, Patricia Urquiola, Antonio Citterio, ktorého návrhy sa stali symbolom identity značky. Okrem toho nastal pre Kartell aj nový zlom v používaní materiálov na svoje výrobky. To vyústilo do prelomového objavu v roku 1999, keď ako prvá spoločnosť na svete začala vyrábať bytové doplnky z polykarbonátu. Odvtedy spoločnosť Kartell pokračovala vo vývoji a skúmaní témy - transparentnosti - prostredníctvom rôznych povrchov, tvarov a pomocou technológií, ktoré umožnili vytvoriť originálne výrobky, ktoré nikdy predtým neboli vytvorené.4 ikonické evergreeny Kartell
Evergreeny Kartell predstavujú to najlepšie z ikonického dizajnového dedičstva spoločnosti Kartell. Tieto nadčasové majstrovské diela spájajú funkčnosť s výnimočnou estetikou a stali sa symbolom moderného dizajnu. Od ikonickej série lámp Bloom až po všestrannú kolekciu nábytku Componibili - Kartell Evergreens neprestávajú udivovať svojou nadčasovou eleganciou a inovatívnym prístupom. Tieto kúsky sú viac než len predmety - sú to architektonické výjavy, ktoré svojím charakterom a štýlom obohatia každý priestor. Nižšie sa zoznámite s výberom svetoznámych evergreenov Kartell, ktoré nikdy nevyjdú z módy!
.
<hr><font size="+2">KARTELL BLOOM</font>


KARTELL BLOOM

Lampa Bloom je legendárny dizajnový kúsok, ktorý vznikol v roku 2011. Svietidlo Bloom vytvoril talentovaný taliansky dizajnér Ferruccio Laviani. Laviani sa narodil v roku 1960 a etabloval sa ako jeden z najvplyvnejších dizajnérov modernej doby, kde je známy najmä svojou schopnosťou spájať tradičné remeslo s avantgardnou technológiou a estetikou.

Ferruccio Laviani vyštudoval architektúru na Polytechnickej univerzite v Miláne, čo výrazne ovplyvnilo jeho prístup k dizajnu. Jeho tvorba sa často vyznačuje harmonickým spojením funkcie a formy, čím vytvára objekty, ktoré sú nielen estetické, ale aj praktické a zmysluplné. Lavianiho schopnosť vytvárať nadčasové návrhy, ktoré sú aj dnes aktuálne a žiadané, svedčí o jeho zručnosti a vízii. Prostredníctvom lampy Bloom a ďalších majstrovských diel naďalej formuje svet moderného dizajnu a inšpiruje budúce generácie dizajnérov svojím jedinečným talentom a odhodlaním inovovať.

Bloom je príbehom inovácie a estetickej dokonalosti, pretože Laviani spojil tradičné materiály, ako je polymetylmetakrylát (PMMA), s modernou technológiou LED, aby vytvoril výrobok, ktorý je nielen krásny, ale aj funkčný a energeticky účinný. Táto lampa inšpirovaná prírodnými tvarmi, ako sú kvety a kryštály, dokázala upútať svojím jedinečným vzhľadom a ohromujúcou dynamikou svetla.

Jednou z najpríťažlivejších vlastností lampy Bloom je jej schopnosť vytvoriť v každej miestnosti atmosféru elegancie a sofistikovanosti. Organický tvar a mäkké, rozptýlené svetlo vytvárajú upokojujúci efekt, vďaka ktorému je ideálna do súkromných domov aj komerčných priestorov, ako sú reštaurácie a hotely.
VŠETKY LAMPY BLOOM NÁJDETE TU
<hr><font size="+2">KARTELL COMPONIBILI</font>


KARTELL COMPONIBILI

Componibili je ďalšia z najikonickejších kolekcií nábytku Kartell a má za sebou fascinujúcu históriu. Pôvodne ju vytvorila vizionárska talianska dizajnérka Anna Castelli Ferrieri v roku 1969 a odvtedy si zachovala status nadčasového majstrovského diela nábytkového dizajnu.

Anna Castelli Ferrieri bola priekopníčkou vo svojom odbore a jednou z prvých dizajnérok, ktoré dosiahli medzinárodné uznanie. Jej víziou pri tvorbe Componibili bolo vytvoriť multifunkčný nábytok, ktorý by sa dal prispôsobiť rôznym priestorom a potrebám. Výsledkom bol nábytok, ktorý bol nielen krásny, ale aj praktický a všestranný.

Dizajn Componibili sa vyznačuje jednoduchými a čistými líniami, ktoré dokonale zapadajú do väčšiny trendov interiérového dizajnu. Nábytok je vyrobený z odolného plastu a najnovšie aj z biologicky rozložiteľného materiálu a je k dispozícii v rôznych krásnych farbách a rôznych veľkostiach, čo umožňuje vytvárať rôzne konštelácie a prispôsobiť ho dizajnu vášho interiéru.

Jednou z najpútavejších vlastností nábytku Componibili je jeho všestrannosť a použiteľnosť. Môžete ho použiť ako úložný priestor, príručný stolík, nočný stolík alebo dokonca ako malý sochársky akcent v miestnosti - jediným obmedzením je vaša fantázia.

Componibili je aj dnes vyhľadávaný vďaka svojmu nadčasovému dizajnu, funkčnosti a schopnosti dodať každému interiéru jemnú eleganciu a praktickosť. Je to kus nábytku, ktorý nielenže plní svoj praktický účel, ale zároveň dodáva charakter a šarm každej miestnosti, do ktorej je umiestnený.
VŠETOK NÁBYTOK COMPONIBILI NÁJDETE TU
<hr><font size="+2">LAMPA KARTELL FL/Y</font>


LAMPA KARTELL FL/Y

FL/Y je tiež ikonická dizajnová lampa, ktorú pre Kartell vytvoril talentovaný Ferruccio Laviani. Príbeh lampy FL/Y siaha do roku 2002, keď bola predstavená ako súčasť prelomovej kolekcie súčasného osvetlenia Kartell. Názov FL/Y sa pohráva so slovom "lietať", čo sa odráža vo svetle a vznášajúcom sa vzhľade lampy.

Spoločnosti Laviani sa podarilo vytvoriť lampu, ktorá je jednoduchá a zároveň sofistikovaná, no stále dokáže upútať pozornosť ľudí svojím odvážnym a nadčasovým dizajnom. Charakteristický tvar lampy FL/Y, pripomínajúci obrátenú misu alebo vznášajúce sa UFO, dodá každej miestnosti jedinečný a futuristický nádych.

Jednou z najpozoruhodnejších vlastností lampy FL/Y je jej všestrannosť, keďže je k dispozícii v množstve farieb a veľkostí, vďaka čomu je vhodná pre akýkoľvek štýl interiéru. Okrem estetickej príťažlivosti je FL/Y aj veľmi praktická, pretože šíri rovnomerné a príjemné svetlo, ktoré v každej miestnosti vytvára útulnú a príjemnú atmosféru. So svietidlom FL/Y získate aj dekoratívny dizajnový prvok, ktorý vynikne a pritiahne pozornosť a obdiv vašich hostí.

Vďaka nadčasovému dizajnu a všestrannosti je FL/Y obľúbenou voľbou medzi dizajnérskymi nadšencami aj bežnými spotrebiteľmi a je stále aktuálny v súčasných moderných trendoch interiérového dizajnu a zostáva jedným z najžiadanejších a najikonickejších dizajnov spoločnosti Kartell.
VŠETKY LAMPY FL/Y NÁJDETE TU
<hr><font size="+2">KARTELL BOURGIE</font>


KARTELL BOURGIE

Bourgie je ďalšia z najikonickejších dizajnových lámp spoločnosti Kartell, ktorú tiež vytvoril talentovaný Ferruccio Laviani, ktorý stojí aj za lampami FL/Y a Bloom. Lampa bola prvýkrát predstavená v roku 2004 a odvtedy získala kultový status medzi milovníkmi dizajnu na celom svete.

Príbeh lampy Bourgie odráža zmes tradície a inovácie. Názov lampy je poctou tradičnému a aristokratickému, zatiaľ čo jej dizajn je modernou interpretáciou opulentnej elegancie barokového štýlu. Vďaka detailne prepracovaným tvarom a priehľadnému materiálu vytvára Bourgie pútavý vizuálny zážitok, ktorý upúta pozornosť a dodá miestnosti luxusný dojem.

Jednou z najjedinečnejších vlastností lampy Bourgie je jej nastaviteľná výška, vďaka ktorej si ju môžete prispôsobiť svojim špecifickým potrebám a preferenciám. Vďaka tomu je ideálna ako stolová lampa na pracovné účely aj na voľný čas. Okrem toho je lampa Bourgie dostupná v mnohých farbách a materiáloch, čo vám umožní vybrať si dokonalý variant, ktorý bude ladiť s dizajnom vášho interiéru.

Nadčasový a veľkolepý dizajn lampy Bourgie z nej robí pôsobivý centrálny prvok v každom prostredí, kde je rovnako dekoratívna ako praktická. Naďalej je vyhľadávaným dizajnovým kúskom medzi nadšencami svietidiel a interiérovými dizajnérmi, ktorí oceňujú jeho estetiku a funkčnosť.
VŠETKY LAMPY BOURGIE NÁJDETE TU4 výnimočné novinky Kartell
Ak hľadáte niečo nové do svojho interiéru v inovatívnom dizajne a modernej estetike, potom sa ponorte do najnovších prevratných noviniek od Kartellu uvedených nižšie. Od priehľadného nábytku, ktorý vytvára ilúziu ľahkosti, až po jedinečné kúsky od ikonických dizajnérov - Kartell neprestáva udivovať svojimi jedinečnými a štýlovými výtvormi. Preskúmajte tento vzrušujúci svet dizajnu a zistite, čím sú tieto novinky také jedinečné a inšpirujúce.
.
<hr><font size="+2">STOLOVÁ LAMPA KABUKI</font>


STOLOVÁ LAMPA KABUKI

Stolové lampy Mini Kabuki od spoločnosti Kartell sú oslavou inovácie a estetiky, pretože spájajú funkčnosť s jedinečným a očarujúcim dizajnom. Tieto lampy nie sú len osvetľovacím zariadením, ale aj estetickým vyjadrením, ktoré dodá každej miestnosti charakter a osobnosť. Autorom tejto pozoruhodnej série je dizajnér Ferruccio Laviani, ktorý stojí za mnohými dizajnovými ikonami spoločnosti Kartell.

Jedinečný dizajn stolových lámp Mini Kabuki sa vyznačuje jemnými a odvážnymi siluetami. Laviani dokázal vytvoriť krásnu súhru medzi sochárskym a funkčným využitím pokročilých výrobných metód a vysokokvalitných materiálov. Kupolovité tienidlo lampy je vyrobené z priehľadného termoplastického polymérového materiálu, ktorý vytvára ilúziu ľahkosti a elegancie. Táto priehľadnosť zároveň vytvára rozptýlené osvetlenie, ktoré sa jemne a rovnomerne šíri po celej miestnosti a vytvára príjemnú atmosféru.

Okrem pôsobivej estetiky majú stolové lampy Mini Kabuki aj niekoľko jedinečných vlastností, ktoré prispievajú k ich funkčnosti a použiteľnosti. Vďaka ich kompaktným rozmerom sú vhodné do veľkých aj malých priestorov a vďaka ich všestrannosti sa dajú použiť na rôzne účely - od atmosférického osvetlenia na nočnom stolíku až po pôsobenie ako dekoratívny prvok na knižnici alebo bočnom stolíku.

Celkovo je séria Kabuki, pozostávajúca zo stolových lámp, závesných svietidiel a stojacích lámp, príkladom riešenia osvetlenia, ktorému sa podarilo krásne a príťažlivo spojiť formu a funkciu. Ich jedinečný dizajn v kombinácii s možnosťami prispôsobenia a jedinečnými funkciami z nich robí obľúbenú voľbu pre tých, ktorí chcú svojmu domovu alebo pracovnému priestoru dodať nádych elegancie a osobitosti.
VŠETKY LAMPY KABUKI NÁJDETE TU
<hr><font size="+2">ZÁVĚSNÁ LAMPA KHAN</font>


ZÁVĚSNÁ LAMPA KHAN

Závesné svietidlá Khan od spoločnosti Kartell predstavujú spojenie avantgardného dizajnu a funkčnosti, ktoré spochybňuje konvencie sveta osvetlenia. Tieto svietidlá nie sú len zdrojmi svetla, ale aj umeleckými dielami, ktoré vytvoril talentovaný dizajnér Philippe Starck, známy svojimi inovatívnymi a nadčasovými návrhmi.

Jedinečný dizajn závesných svietidiel Khan charakterizujú geometrické tvary a čisté línie, ktoré vytvárajú moderný a elegantný vzhľad. Starckovi sa podarilo vytvoriť svietidlo, ktoré je jednoduché a zároveň pútavé, vďaka čomu sa stane výrazným prvkom v každej miestnosti. Štíhly valcovitý tvar lampy je sám o sebe umeleckým dielom, ktoré dodá každému interiéru nádych elegancie.

Závesné svietidlá Khan vzdávajú hold opulentnej kráse lustrov, ktoré zdobili paláce v 18. storočí, ale prešli modernizáciou v pozoruhodnom dizajne. Tieto svietidlá spájajú tradičné prvky s moderným nádychom, vďaka čomu sú univerzálnym doplnkom každého interiéru.

Jedinečný dizajn príveskov Khan upúta pozornosť svojou rozpoznateľnou štruktúrou lustra, ktorá je minimalistická a racionálna. Tvar a elegancia tradičného lustra sú zachované, ale boli transformované na moderné závesné svietidlo, ktoré je vhodné pre klasické aj moderné štýly interiérového dizajnu.

Závesné svietidlá Khan nie sú len osvetľovacie jednotky, sú to aj umelecké diela, ktoré môžu dodať šarm a osobitosť každému interiéru. Celkovo sú závesné svietidlá Khan príkladom riešenia osvetlenia, ktorému sa podarilo jedinečným spôsobom spojiť estetiku, funkčnosť a inováciu.
VŠETKY PRÍVESKY KHAN NÁJDETE TU
<hr><font size="+2">MINI GEEN-A</font>


MINI GEEN-A

Stolové lampy Mini Geen-A od spoločnosti Kartell sú viac než len zdrojom osvetlenia, ale aj symbolom inovácie a štýlu. Za týmto pozoruhodným dizajnom stojí renomovaný dizajnér Philippe Starck, známy svojimi vizionárskymi návrhmi a schopnosťou spojiť estetiku s funkčnosťou.

Príbeh stolových svietidiel Mini Geen-A je príbehom krásy a elegancie, ktorá ide ruka v ruke s technologickým pokrokom. Starckovi sa podarilo vytvoriť kolekciu osvetlenia, ktorá nielen spĺňa základné potreby osvetlenia, ale zároveň dodáva miestnosti sofistikovaný nádych. Stolové lampy Mini Geen-A, inšpirované klasickým dizajnom a modernou estetikou, sú krásnym príkladom nadčasového šarmu.

Mini Geen-A majú kompaktné rozmery, vďaka ktorým sú vhodné do každého priestoru, či už na nočný stolík, príručný stolík alebo ako dekoratívny akcent na knižnici. Mäkké a rovnomerné osvetlenie stolových lámp vytvára príjemnú atmosféru, ktorá je ideálna na relaxáciu alebo čítanie, zatiaľ čo ich jednoduchý, ale elegantný dizajn dodá každému interiéru rafinovaný nádych. Prečo teda nepridať svojmu domovu estetický nádych týmito jedinečnými stolnými lampami od spoločnosti Kartell?
VŠETKY STOLOVÉ LAMPY MINI GEEN-A NÁJDETE TU
<hr><font size="+2">TRULLO STORAGE</font>


TRULLO STORAGE

Trullo Storage navrhol Fabio Novembre pre spoločnosť Kartell a je to jedinečná nádoba, ktorá spája funkčnosť s jedinečným a pútavým dizajnom. Nádoba Trullo Storage, pomenovaná podľa tradičných talianskych domov Trulli, ktoré sa vyznačujú kužeľovitými strechami a oblými tvarmi, je modernou interpretáciou tohto architektonického dedičstva.

Vďaka svojmu odvážnemu a futuristickému vzhľadu vynikne Trullo Storage ako výrazný kúsok v každom interiéri. Nádoba je vyrobená z robustného plastového materiálu, ktorý dodáva priestoru nádych ľahkosti a elegancie.

Fabio Novembre dokázal vytvoriť dizajn, ktorý je vo vašom interiéri rovnako dekoratívny ako funkčný. Trullo je nielen praktickým riešením na uskladnenie, ale aj umeleckým dielom, ktoré dodá každej miestnosti osobitosť a šarm. Vďaka svojmu jedinečnému vzhľadu a inteligentnému dizajnu je úložný priestor Trullo ideálnou voľbou pre tých, ktorí chcú svojmu domovu alebo kancelárii dodať nádych štýlu.
TU NÁJDETE VŠETKY SKLADOVACIE PRIESTORY TRULLO4 flexibilné lampy Kartell To-Go
Objavte revolučné lampy Kartell To-Go - dokonalé spojenie funkčnosti a štýlu. Tieto prenosné svietidlá sú vyrobené tak, aby vás sprevádzali všade, kam idete, a prinášajú svetlo a eleganciu na každú príležitosť. Vďaka svojmu inovatívnemu dizajnu a všestrannosti vám umožnia vytvoriť náladu a atmosféru, nech ste kdekoľvek. Ak si teda ceníte dobre osvetlený kút svojho domova alebo chcete vytvoriť intímnu atmosféru na vonkajšej terase, tieto prenosné svietidlá sú ideálnou voľbou.
<hr><font size="+2">BATTERY</font>


BATTERY

Stolová lampa Battery od spoločnosti Kartell je ikonickým dizajnovým kúskom, ktorý jedinečným spôsobom spája funkčnosť a estetiku. Podobne ako mnohé iné návrhy spoločnosti Kartell, aj túto lampu vytvoril talentovaný Ferruccio Laviani. Aj v prípade tejto stolovej lampy sa Lavimuanimu podarilo vytvoriť nadčasový dizajn, ktorý sa dokonale hodí do všetkých druhov štýlov interiérového dizajnu.

Jednou z hlavných výhod stolovej lampy Battery je jej bezdrôtová funkcia. Vďaka tomu môžete lampu umiestniť kdekoľvek v domácnosti bez toho, aby ste sa museli starať o káble alebo zásuvky. Zabudovaná technológia dobíjateľnej batérie vám poskytuje toľko potrebnú flexibilitu a voľnosť pohybu, čo je ideálne na použitie v interiéri aj exteriéri.

Dizajn stolnej lampy Battery je dokonalou rovnováhou medzi jednoduchými líniami a jemnými krivkami, čo dodáva lampe elegantný a moderný vzhľad. Priehľadné tienidlo vytvára nádherný svetelný efekt, ktorý šíri v miestnosti mäkké a príjemné svetlo, vďaka čomu je lampa vhodná na atmosférické osvetlenie aj funkčné osvetlenie úloh.

Celkovo je stolová lampa Battery príkladom úspešného spojenia formy a funkcie. Vďaka svojmu inovatívnemu dizajnu a praktickému použitiu ponúka štýl aj jednoduchosť používania, vďaka čomu je obľúbenou voľbou medzi nadšencami dizajnu na celom svete.
VŠETKY STOLOVÉ LAMPY NA BATÉRIE NÁJDETE TU
<hr><font size="+2">GOODNIGHT BATTERY</font>


GOODNIGHT BATTERY

Stolová lampa Goodnight Battery je pozoruhodný dizajnový kúsok, ktorý jedinečným spôsobom spája eleganciu s funkčnosťou. Túto jedinečnú lampu vytvoril aj vizionársky dizajnér Ferruccio Laviani, ktorý je známy svojím talentom v oblasti dizajnu osvetlenia a schopnosťou spájať tradičné remeselné spracovanie s modernými inováciami.

Jednou z najvýraznejších predností stolovej lampy Goodnight Battery je jej schopnosť napodobňovať svetlo sviečky. Svojím mäkkým a teplým svetlom vytvára útulnú atmosféru a dodáva každej miestnosti nádych romantiky. Vďaka tomu je ideálna ako nočná lampa alebo na dotvorenie atmosféry počas večere alebo romantických chvíľ.

Dizajn stolovej lampy Goodnight Battery je skutočnou poctou nadčasovej elegancii. Jemná silueta a priehľadný materiál vytvárajú ilúziu plávajúceho svetla, ktoré dodáva miestnosti jemnú eleganciu a šarm. Vďaka dobíjacej batérii lampa pridáva aj ďalší rozmer pohodlia, pretože ju možno používať kdekoľvek bez potreby káblov alebo zásuviek.

Celkovo je stolová lampa Goodnight Battery ukážkou vznešeného spojenia estetiky a funkčnosti. Jej teplé svetlo a rafinovaný vzhľad dodajú každej miestnosti auru luxusu a štýlu, vďaka čomu sa stane nepostrádateľným prvkom v každom interiéri.
VŠETKY STOLOVÉ LAMPY NA BATÉRIE GOODNIGHT NÁJDETE TU
<hr><font size="+2">LANTERN</font>


LANTERN

Stolová lampa Lantern je jedinečný dizajnový kúsok, ktorý oživuje spomienky na tradičné lampáše v modernom prevedení. Lampa Lantern, ktorú vytvoril vizionársky dizajnér Fabio Novembre, je ikonickým vyjadrením elegancie a funkčnosti.

Jednou z najpozoruhodnejších predností stolovej lampy Lantern je jej schopnosť obnoviť teplú a útulnú atmosféru tradičnej lucerny. Vďaka mäkkému a tlmenému svetlu vytvára príjemnú atmosféru, ktorá je ideálna na použitie v interiéri aj exteriéri. Vďaka prenosnému dizajnu a dobíjacej batérii je tiež veľmi praktická a flexibilná kdekoľvek v domácnosti.

Dizajn stolovej lampy Lantern vznešeným spôsobom spája tradičné remeselné spracovanie s modernou estetikou. Jej elegantná silueta a použitie priehľadného materiálu vytvára ilúziu svetla sviečky, ktorá dodáva miestnosti nádych klasického šarmu.
VŠETKY PRENOSNÉ STOLOVÉ LAMPY NÁJDETE TU
<hr><font size="+2">SPACE</font>


SPACE

Stolová lampa Space Outdoor je pôsobivým príkladom inovatívneho vonkajšieho dizajnu, ktorý efektným spôsobom spája funkčnosť s estetikou. Svietidlo Space Outdoor, ktoré vytvoril talentovaný dizajnér Jasper Morrison, predstavuje elegantné riešenie vonkajšieho osvetlenia.

Jednou z najvýraznejších výhod stolovej lampy Space Outdoor je jej flexibilita, pretože ju možno umiestniť presne podľa vašich potrieb, čo vám dáva jedinečnú možnosť prispôsobiť si osvetlenie v akomkoľvek vonkajšom prostredí. Okrem toho je lampa vyrobená z odolných materiálov, čo zaručuje jej dlhodobý výkon v rôznych poveternostných podmienkach.

Dizajn stolovej lampy Space Outdoor je dokonalým spojením funkčnosti a jednoduchej elegancie s futuristickým nádychom, ktorý dodá vašim vonkajším priestorom mimoriadny ráz a charakter. Vďaka svojej nenápadnej estetike a všestrannosti je ideálnou voľbou pre všetko od terás a záhrad až po balkóny a vonkajšie jedálne.
VŠETKY VONKAJŠIE STOLOVÉ LAMPY SPACE NÁJDETE TU