Anglepoise Stolové Lampy

Strojný inžinier George Carwardine vyvinul v roku 1932 nový koncept pružiny. Pomocou štyroch takýchto pružín, ktoré podopierali výkyvné rameno, dokázal vytvoriť lampu, ktorá sa dala ľahko premiestňovať a stále si udržiavala svoju polohu - to sa stalo začiatkom prvej lampy Anglepoise.

Spoločnosť Anglepoise je dodnes známa svojimi stolnými lampami, ktoré slúžili ako inšpirácia pre nespočetné množstvo ďalších svietidiel. Hoci sa časom zdokonaľovali a vyvíjali, charakteristický výraz a funkčnosť sa starostlivo zachovali.

Minimalistický a industriálny vzhľad je naďalej moderný v súčasnom interiérovom dizajne. Stolové lampy Original 1227 - prvé zo svietidiel Anglepoise - dostali modernú podobu s lesklým čiernym lakom. To zaručuje elegantný a exkluzívny výraz, doplnený čiernym textilným káblom. Dopĺňa škandinávsky štýl, a to z hľadiska nádherného dizajnu, ale aj vďaka flexibilnému a funkčnému svetlu.

Stolová lampa Type 75 z roku 1968 je novšou verziou, ktorá bola vyvinutá v spolupráci s britským módnym návrhárom Paulom Smithom. Ten je známy najmä vďaka svojim pánskym odevom, a to vďaka výrazným návrhom a láske k farbám - dizajnérska DNA, ktorá mu koluje v žilách, sa jasne odráža v interpretácii stolovej lampy Type 75, ktorá vyčnieva z davu svojimi pútavými farbami.
Zobraziť 33 z 33 produktov
Zdieľajte svoje fotografie s @lampemesteren
Inšpirujte sa a nechajte sa inšpirovať od jedného jedinečného domova k druhému. Označte svoje fotografie #ánoLampemesteren a možno tu uvidíte svoj domov!