Medené lampy

LAMPY S MEDENÝM POVRCHOM


Metalické farby sa v posledných rokoch stali veľmi módnymi a najmä medené lampy s červenkastými a zemitými tónmi si získali obľubu medzi Dánmi. Medené lampy sú veľmi dekoratívne a lesklé povrchy prinášajú žiarivé a teplé odlesky svetla po miestnosti, pričom krásne fungujú so všetkými neutrálnymi farbami na vnútorné aj vonkajšie použitie. Vyrábajú sa v mnohých variantoch - pre elegantný a štýlový domov, ale aj pre rustikálnejšie zariadenie. Meď sa používa na mnohé účely; či už ide o káble, počítačové komponenty a drôty, pretože tento kov je dobrým vodičom elektriny a tepla. Okrem toho je meď príjemný a mäkký kov, s ktorým sa pracuje. Červenú farbu kovu spôsobujú elektrónové zlúčeniny, ktoré v medi pôsobia. Stručne povedané, tieto elektrónové zlúčeniny ľahšie vyžarujú množstvo energie v prirodzenom červenom svetle, ktoré sa odráža späť.Pravdepodobne neexistuje stôl, na ktorom by táto štýlová a elegantná medená lampa nevyzerala dobre. Stolová lampa 205 v čierno-medenej farbe od spoločnosti Lampe Gras poskytuje príjemné a priame svetlo, pri ktorom sa aj príjemne číta a píše. Vďaka nastaviteľným ramenám možno lampu otáčať a natáčať do mnohých smerov, aby svetlo dopadalo na to správne miesto. Lampa 205 je k dispozícii aj s chrómovým rámom.
Aj medzi stojacími lampami sú elegantné modely, ktoré sú pripravené dodať vášmu interiéru skutočnú dávku elegancie. Minerva od spoločnosti Lindby využíva vo svojom dizajne industriálny vzhľad a stojí na statíve, ktorý pripomína niečo, na čo by ste upli zrkadlovku. To dodáva lampe vzrušujúci kontrast a elegantné parabolické tienidlo dodáva krásnej stojacej lampe zaujímavosť a krásu.
Ak stropné osvetlenie vášho domu potrebuje okrem praktického vzhľadu aj dávku elegancie, nemôžeme vám odporučiť nič iné ako ikonickú sériu Joudy od spoločnosti Lindby. Nádherné Stropné svietidlo Joudy 4 je bodové osvetlenie, ktoré narúša stereotyp, že bodové svietidlá sú anonymné, malé zdroje svetla na strope. Spoločnosť Lindby používa lesklú mosadz na vytvorenie štyroch svetelných zdrojov, ktoré sú úžasne nasmerované smerom k šatníkom aj po miestnosti a skutočne spestrujú priestor.
Ak chcete získať robustnejší a industriálnejší vzhľad, odporúčame Julin od spoločnosti Lindby, ktorý funguje ako štyri reflektory na dvoch samostatných koľajniciach, ktoré sa spájajú do jednej striešky. Reflektory pripomínajúce architektonické lampy používajú elegantný čierny dizajn a vo vnútri každého reflektora je vnútorná strana tienidla opláštená kovom medenej farby. Krásne stropné svietidlo je vysoko nastaviteľné a poskytuje praktické aj pohodlné svetlo, keďže každé tienidlo sa dá otáčať a nastavovať.
Vo svete nástenných svietidiel môžete naraziť na Karam od spoločnosti Arcchio, ktoré je mimoriadne minimalistické a pôsobí takmer futuristicky. Jeden kus ohýbaného kovu tvorí vonkajšie tienidlo, ktoré chráni a ukrýva vnútro lampy. Kov je sfarbený do čierna, ale vo vnútri oblúka je zvlnený kus kovu medenej farby, ktorý odráža zabudovanú LED stopu hore aj dole na stene, na ktorej lampa visí. Lampu použite v obývacej izbe, kancelárii alebo na chodbe, kde určite dodá extra farebný nádych.
Medené lampy sú samozrejme aj dekoratívne a vhodné ako vonkajšie osvetlenie!
Tento Rørhat od spoločnosti Light Point s krásnym a jednoduchým polkruhom je ideálny na umiestnenie do záhradného záhonu alebo pozdĺž príjazdovej cesty. Umožňuje pridať pod lampu mená alebo adresy a dá sa použiť aj pri vchode do domu. Svietidlo Rørhat je k dispozícii aj na montáž priamo na stenu.
V Lampemesteren nájdete veľký výber medených lámp pre váš domov alebo záhradu!