Anglepoise Lampy

Nadčasová britská značka je známa najmä vďaka lampe pre architektov Original 1227 - nádhernej lampe s minimalistickým dizajnom. V týchto dňoch sa kolekcia Anglepoise 1227 rozšírila o závesné, stolové, podlahové a nástenné svietidlo. Vďaka jednoduchému industriálnemu výrazu sa celá kolekcia dokonale hodí do moderného interiéru.

Táto ikonická lampa prešla rôznym vývojom. V roku 2014 spoločnosť Anglepoise uviedla na trh Anglepoise Type 75 z roku 1968 v štyroch nových pútavých farebných kombináciách. Nové verzie boli navrhnuté v spolupráci s britským módnym návrhárom Paulom Smithom, ktorý je známy svojím výrazným pánskym oblečením. Jeho farebné majstrovstvo je jasne vidieť na úžasnej reinterpretácii modelu Type 75.

Spoločnosť Anglepoise už viac ako 80 rokov vytvára svietidlá, ktoré sú považované za britskú dizajnovú klasiku. Každá lampa v kolekcii je flexibilná a praktická vďaka výraznej, prelomovej vyvažovacej mechanike. Kolekcia sa dokonale hodí na pracovné stoly, nočné stolíky a praktické osvetlenie, ktoré osvetlí akýkoľvek pracovný priestor, na ktorý si spomeniete.
Zobraziť 36 z 83 produktov
V roku 1932 vytvoril automobilový konštruktér George Carwardine nový vzorec pružiny. Zistil, že kyvné rameno podopreté štyrmi takýmito pružinami sa dá ľahko premiestniť bez toho, aby stratilo svoju polohu - tak vznikla prvá lampa Anglepoise. Spočia
Zdieľajte svoje fotografie s @lampemesteren
Inšpirujte sa a nechajte sa inšpirovať od jedného jedinečného domova k druhému. Označte svoje fotografie #ánoLampemesteren a možno tu uvidíte svoj domov!